Haluk Erkmen’den yeni bir karakter: Bay Marti

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Simit Sarayı'nın birlikte düzenlediği 'll. Sultanahmet Simit Festivali için Bay Marti'yi yarattı.

04.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Simit Sarayı’nın birlikte düzenlediği ‘ll. Sultanahmet Simit Festivali için Bay Marti’yi yarattı.

Simidin kültürel bir ürün olduğunun vurgulandığı festivalde Bay Marti karakteri ilgi gördü. Puck Desing Studio’da hayat bulan Bay Marti karakteri, simidin tarihimizdeki yerine ve festivalin temasına uygun olarak tasarlandı. Simit Sarayı’nın marka ajansı olan “Markam Danışmanlık”ın verdigi brief doğrultusunda; Bay Marti karakterini tasarlayan ve ona hayat veren Haluk Erkmen; festivalde karakterin amacına ulaşmasında büyük katkı sağladı.

Her yaratılan karakterin bir yaşam projesi olduğunu söyleyen Haluk Erkmen, “Karakterleri yalnız yaratmakla kalmıyor, merchandising ürünlerini, filmlerini de hazırlayarak onların çeşitli şekillerde hayatın içinde olmasını sağlıyor. Karakterin ve kurum kimliğinin akılda kalıcılığı bu şekilde sağlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.