MediaCat Kasım sayısı raflarda!

MediaCat, Brand Week Istanbul 2017 öncesi sayfalarında "efsane"leri ağırlıyor.

03.11.2017 - 16:16 | MediaCat

MediaCat Kasım sayısı raflarda!

Kasım demek Brand Week Istanbul demek. Üstelik bu yılki heyecan bambaşka. Çünkü Zorlu PSM sahnesi katılımcılara efsaneler geçidi yaşatacak. MediaCat’in bu ayki kapağı ise efsanelere bir saygı duruşu niteliğinde.

MediaCat Kasım sayısı raflarda!

Özgün, zamansız ve büyüleyici

“Dünya tarihinde olduğu gibi ondan çok daha kompakt olan reklam tarihinde de nice Zümrüdüanka kuşu, denizkızı ve tek boynuzlu at var.”

Kimi zaman içi boşaltılan “efsane” olmanın, ne denli zorlu ve zamansız bir yolculuk olduğunu anlatmak üzere MediaCat, yaratıcıların gözünden kendi efsanelerini dinledi. Kasım sayısının kapak konusunun her sayfasında bambaşka bir serüven bulacaksınız.

Başarının ötesine geçenler

Bu ay Ad Age ve MediaCat işbirliğiyle beşinci kez gerçekleştirilecek olan Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar seremonisinden hemen önce MediaCat sayfaları ilham dolu başarı hikâyelerine tanıklık ediyor. Topluma örnek işlerinin yanı sıra sektörlerinde iz bırakan, geleceği şekillendiren gelişmelere liderlik eden sekiz kadının her birinin başarı hikâyesinde biraz yenilikçilik, biraz girişimcilik, biraz da yaratıcılık saklı.

“Reklam bir tutku mesleği”

MediaCat Kasım sayısı raflarda!

25 Yıl 25 Dakika serisinde Pelin Özkan’ın bu ayki konuğu Movida Ajans Başkanı Oğuzhan Akay. 35 yıllık kariyerinde yaratıcı kimliğinden kopmadan pek çok alanda varlık gösteren Akay, “Aşık değilseniz bu işi yapamazsınız” diyor.

Gıda güvenliğinde dijital açılım

Gıda güvenliğinin sağlanması adına dijitalleşme yönünde atılan adımlar bu aralar gıda endüstrisinin gündemini oluşturuyor. Bir yanda üretimden depolamaya ve pazarlamadan dağıtıma kadar zincirin tüm halkalarında yaşanılan değişim, diğer yanda tedarik zincirinin iyileştirilmesi adına blockchain teknolojisinin gıda sektöründe kullanılmaya başlanması. Peki, blockchain teknolojisi gıda tedarik zincirinde neleri değiştirecek? Öte yandan gıda şirketleri, tüketicinin gıda güvenliği konusundaki endişelerini gidermek için neler yapıyor?

“Daha özgüvenli bir nesil için”

MediaCat Kasım sayısı raflarda!

Dove, Türkiye’nin de içinde yer aldığı 14 ülkede gerçekleştirdiği 2017 Kızlarda Güzellik ve Özgüven Araştırması’nı tamamladı. Buna göre Türkiye’de 10-17 yaş aralığındaki kız çocuklarının yüzde 50’si yüksek özgüven sahibi değil. Araştırmada ortaya konan değişim talebine Dove’un verdiği yanıt ise “Özgürlük Hareketi”ne start vermek oldu. Konuyu, Unilever Kişisel Bakım Pazarlama Dierktörü Alper Eroğlu, Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Jülide Erdoğan ve Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat’tan dinledik.

Dijital boşlukta ayakta alma çabaları

Jack Dorsey tarafından 2006 yılında büyük bir yankı uyandırarak hayatımızda yer eden Twitter, bir dönem sosyal medya kullanıcılarının eli, ayağıydı. Fakat günümüzde popülaritesini giderek kaybediyor ve diğer sosyal medya devleri arasındaki savaşta mağlubiyete en yakın isim oluyor. Yoksa Twitter, dijital boşluktaki kara deliğin içerisinde kayboluşa mı ilerliyor?

YouTuber markalar

Pazarlama evreninin elması sayılabilecek içeriğe YouTube cephesinden bakan markalar, birer YouTuber kılığına girerek, özgün içerikleriyle platformla olan ilişkilerini bir üst seviyeye taşıyorlar. Bir içerik pazarlama aracı olarak YouTube’u seçen markalara yakından baktık.

Ad Age’te ne var ne yok?

Cannes Aslanı mı istiyorsunuz? CMO koltukları neden sallanıyor? Washington Post nasıl bir yayıncılık döneminin kapılarını araladı? Hepsi –ve bir de “girişimci ve iş kadını” rolüyle boy gösteren Gwyneth Paltrow söyleşisi– Ad Age sayfalarında…

Brand Week Istanbul Eki

Bu ay, Brand Week Istanbul’a ve Felis’e dair her şeyi bulabileceğiniz bir ek hazırladık. Bu rehber, etkinlik alanında da en büyük yardımcınız olacak.

İyi okumalar…