MediaCat

Paramızı nasıl harcıyoruz?

MediaCat Haziran sayısında, Türkiye’nin para harcama alışkanlarını veriler ve uzman görüşleriyle ortaya koyuyor.

Paramızı nasıl harcıyoruz?

Yazın gelişini taçlandıran bir haber daha var: MediaCat Haziran sayısı çıktı! Lafı uzatmadan, yeni sayıda neler bulacağınızı anlatalım…

Ayağını yorganına göre uzatanlar burada mı?

Son beş yılda hayatımızda çok şey değişti, ekonomik durumumuz da buna dahil. Direkt etkisi ise Türkiye’de ikamet eden herkesin cüzdanında hissedildi. Gerek ekonomik durum gerekse de yaşam tarzındaki değişimler, para harcama alışkanlarımızı ve pratiklerimizi de dönüştürdü. Yollar emektar bir atasözüne çıkıyor bu günlerde: Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. MediaCat’in kapağına taşınan “Türkiye’nin harcama alışkanlıkları” dosyasında TGI, VISA ve BKM’den temin ettiğimiz veriler ışığında tasarruf, bütçe, birikim ve yatırım gibi kavramlara olan yaklaşımlarımızı öğrenecek ve kategori bazında harcama alışkanlarımızın nasıl değiştiğine tanık olacaksınız.

Monologdan diyaloğa geçiş

Dijital dönüşüm ve bilgi teknolojileri alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip olan, kariyerine IBM ve Apple gibi teknoloji devlerini sığdırmış bir isim Marcus East. İki yıl önce National Geographic CTO’su olarak atanan East ile geçtiğimiz ay gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası’nda bir araya geldik ve 130 yıllık tarihe sahip derginin, monologdan diyaloğa uzanan dijital dönüşüm yolculuğunu dinledik.

“Sahneye çıktığımda kral gibi hissedebiliyorum”

Bu aydan itibaren MediaCat’te yepyeni bir röportaj serisi bulacaksınız: Usta İşi. Fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’in farklı yaratıcı disiplinlerden gelen usta isimlerle bir araya geleceği serinin ilk konuğu Müzisyen ve Mimar Nejat Yavaşoğulları.

Kulaktan kağıda bir tuhaf öykü

Kıymeti kendinden menkul bir dedektif. Çorum aksanıyla Türkçe konuşan, Fransız bir subay. Ruh çağırma seansları, şifalı bitkiler üzerine hayati bilgiler, çözülmeyi bekleyen bir cinayet… 2015 yılında Jacques Petit Carrefour imzasıyla ve bir radyo tiyatrosu olarak gün yüzüne çıkan Bence Katil Öldürdü, kısa süre önce Mundi’nin ilk yayınlarından biri olarak raflardaki yerini aldı. Kurtcebe Turgul’la harikulade absürt kitabını özel kılan detayları konuştuk.

Adım adım dijitalleşen taşımacılık

İnternetten alışveriş yapan kişi sayısının yaklaşık 40 milyona ulaştığı günümüzde kargo şirketlerinden beklentiler de kendilerine düşen sorumluluk da artıyor. Sektör oyuncuları dijital dönüşüm yolunda müşteri memnuniyetini en yüksek basamaklara taşımak adına tüketicilerine birbirinden çeşitli yenilikler sunmanın peşinde. Sektörün A’dan Z’ye analizi MediaCat Haziran sayısında.

Doğru fenomeni bulmak

Dijital medya kanallarında kitlelere ulaşan ve onları yönlendirme gücü bulunan fenomenler, takipçileri tarafından otorite kabul edilen sosyal medya ünlüleri kitlelerin satınalma davranışlarını etkilemeye ve tüketim tercihleri üzerinde de büyük rol oynamaya başladı. Kantar TrendPoll verileri ışığında fenomenlerin pazarlama dünyası üzerindeki gücüne odaklanıyoruz bu sayıda.

Dijital tehditler ve Türkiye

Her ne kadar dijital dünya evrenin sonsuzluğa açılan kapılarını biz tüketicilere sunuyor olsa da, o kapıların açılması pek çok zararlı yazılımla tanışmaya da bizleri mecbur bırakıyor. Güncel veriler mevcut siyasi dengesizliğin de etkisiyle Türkiye’nin tüm dünyada en çok yazılım saldırılarına uğrayan ülkelerden biri olduğunu gösteriyor. Türkiye’nin dijital dönüşüm karnesindeki güvenlik açıklarını nasıl kurtarabileceğini bu sayıda bulacaksınız.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.