MediaCat Haziran sayısıyla sizlerle

Dijitalde her şey kontrol altında (mı)? MediaCat, Haziran sayısında ortaya esaslı bir soru bırakıyor.

01.06.2018 - 16:03 | MediaCat

MediaCat Haziran sayısıyla sizlerle

MediaCat bu ay da dopdolu bir içerikle karşınızda. Kapağında dijitalde güven krizini konu alan bu sayıda neler bulacağınıza beraber bakalım:

Her şey kontrol altın da (mı)?

Güven, elimizdeki veriler sayesinde soyut bir kavram olmaktan çıkıp somut bir kavrama dönüşürken, veri gizliliği 21’inci yüzyılın en önemli meselelerinden biri haline geldi. Tüm dünyada yankı bulan veri ihlali skandalları ise kaçınılmaz olarak dijitalde güven krizinin fitilini ateşledi. Bu doğrultuda güven kavramı hukuki boyutlara taşınırken, bu düzenlemenin pazarlama dünyasını nasıl şekillendireceği, veri yönetiminde etik sınırın ne olması gerektiği gibi sorular dahilinde teknoloji ve güven ilişkisi esaslı bir tartışmaya sahne oldu. MediaCat, Haziran sayısında dijtaldeki güven krizini tüm hatlarıyla masaya yatırıyor.

“Tüketicinin acısına odaklanın”

İçerisinde bulunduğumuz dijital dönüşüm yolculuğunda dünyanın önde gelen teknolojik influencer’ları arasında yer alan Thulium CEO’su Tamara McCleary, pazarlamanın yıkıcı olması ve oyunbozanlık rolünü üstlenmesi gerektiğinden bahsediyor. McCleary ile bu yıl konuşmacısı olduğu Digital Age Summit’te bir araya geldik.

“Her müzisyen bireysel bir liderdir”

Piyano virtüözü ve BT Müzikevi Kurucusu Benal Tanrısever Şimşek’le yaratıcılığın izini sürüyoruz bu ay. Kendisi müzisyenlik ve liderlik arasında güçlü bir bağ kuruyor ve liderlik anlayışına “hayaller”in yön verdiğini söylüyor. Tanrısever Şimşek’e göre, çocuklukta yitirilen hayal kurma alışkanlığını yetişkinlikte geri getirmek çok ama çok zor.

“Tek brief idealine çok yakınız”

“Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz” sözündekine benzer biçimde, ajansın isminde ve organizasyonunda yaşanan değişikliklere takılmadan iyi iş üretmeye odaklandıklarını söyleyen Özgür Sağlam, Fehmi Özkan ve Ateş Çavdar’la bir aradayız. İyi ve daha iyi olabilecek tüm yönleriyle FCB ARTGROUP’a yakından bakıyoruz.

Etkin işler 10’uncu kez ödüllendirildi

Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Effie Worldwide Inc. işbirliğinde Türkiye’de 10’uncu kez gerçekleştirilen Effie Türkiye Reklam Etkinliği yarışmasının kazananları, 9 Mayıs akşamı gerçekleştirilen törende ödüllerine kavuştu. Reklamverenin ve ajansların gözünden Effie ve başarıları kapsamlı bir dosyayla MediaCat’te.

Siyasal iletişimin dayanılmaz hafifliği

Çılgın vaatler, algı yönetimleri ve duygu bombardımanları sezonu açılmıştır. Türkiye yeniden bir seçim arifesinde. Dünyada ise her geçen gün sonuçları itibarıyla, alıştığımız dünyayı biraz daha geride bırakan seçimler yaşanıyor. Bu ortamda politik aktörlerden duyduğumuz yalanları kime şikâyet edebiliriz, düşündünüz mü?

Bir top hayal gücü

Minicik bir kapının ardına sığan görkemli bir dünya hayal edin. Doğanın tüm renklerinin yenilebildiği ve su yerine çikolata akan nehirlerin olduğu bir dünya. Evet, burası ancak Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nda görebileceğiniz bir sahne. Ancak hayal gücünün sınırsızlığının konuştuğu başka bir dünya daha olabilir. Çünkü bir top, bir külah ya da bir kutuya sığan inovatif aroma ve lezzetler, markalar arasındaki rekabeti en tatlı şekilde kızıştırıyor. MediaCat rengârenk dondurma dünyasının kapılarını aralıyor.

Tüketicinin Ramazan sofrası

Bağımsız araştırma şirketi FikriMühim, MediaCat için tüketicinin Ramazan ayındaki sofra tercihlerini araştırdı. Türkiye genelinde, oruç tuttuğunu ifade eden bin 600 kişiyle gerçekleştirilen araştırma, Ramazan ayında tüketicilerin marka tercihlerine dair değerli veriler sunuyor.

Milenyumun alfa çifti: teknoloji ve finans

Popüler kültürde birbirinden ayrı düşünülemeyecek birliktelikleri aklınıza getirin. Edi ve Büdü, Thelma ve Louise ya da Mulder ve Scully gibi… Bu “güç-çiftlerinin” iş dünyasındaki karşılığı da bugünlerde teknoloji ve finans. Birbirlerine hiç olmadığı kadar yakınlaşan bu sektörlerin gelecekleri de artık beraber yazılıyor.

Ad Age’te ne var ne yok?

Ajans Raporu 2018: Ajans dünyasının en büyükleri… Jimmy Kimmel’la late-night’lar ve sunucusu olduğu ABD’nin reklamveren buluşması üzerine söyleşi… Müşteri tarafına geçen kreatiflerden hikâyeler ve ajansların İK departmanın yeni sorumluluk alanları… Hepsi Ad Age sayfalarında…

İyi okumalar…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.