MediaCat

Türkiye’nin Lovemark’ları

MediaCat Ekim sayısıyla raflarda yerini aldı.

Türkiye’nin Lovemark’ları

MediaCat yeni sayısında Türkiye’nin en sevilen markalarını ve başarılarını kutluyor. MediaCat önderliğinde Ipsos tarafından hazırlanan ve bu sene 14’üncü yaşını kutlayan Türkiye’nin Lovemark’ları araştırması, MediaCat Ekim sayısında 2021 sonuçlarıyla karşınızda.

Bu yıl 12 ayrı kategoride tüketicilerin gönlündeki markaları belirleyen araştırmanın çıktıları gelecek yıllar için kıymetli içgörüler içeriyor. Purpose etrafında şekillenen son bir yıllarının hikâyelerini lovemark olma başarıları etrafında ele aldığımız Türkiye’nin en sevilen markaları, bu yıl akaryakıt, ambalajlı su, atıştırmalık, banka, bebek bakım kremi, beyaz eşya, bulaşık makinesi deterjanı, el hijyeni, e-ticaret, ev hijyeni, kahve ve online market kategorilerinde belirlendi.

Yeni sayımızda yer alan diğer konu başlıkları ise şöyle…

Neden Önemli: Eko-anksiyete

İklim krizine yönelik gelecek kaygıları “eko-anksiyete” başlığında karşılık buluyor kendisine. Görece yeni olan bu kavramın psikolojik ve toplumsal boyutlarını “neden önemli” diyerek tartıştık.

Beşinci Paradigma dönemi

Bu yıl 8-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Brand Week Istanbul’un konuşmacılarından MasterCard CMO’su Raja Rajamannar’a göre sektör “Beşinci Paradigma”ya doğru hızlı bir yolculukta. Rajamannar, bu göz korkutucu çağda iş yapmak isteyenlerin yeni teknolojilere, halkla ilişkilere, büyük veriye ve yeni finansal araçlara başvurmaları gerekeceği görüşünde.

İşgücü 4.0

Dijital öncelikli bir dünyaya geçişin hız kazandığı pandemiyle birlikte, kurumların stratejilerinde işgücünün önemi daha da arttı. Güncel kalmak ve geleceğe daha iyi hazırlanmak isteyen kurumlar, işgücünün becerilerini geliştirmek ve onlara yeni yetenek setleri kazandırmak için harekete geçti.

Ta-dum!

Markaların yıllar içerisinde geliştirdiği, kolayca tanınan ve zihinlere kazınmış görsel kimlikler, sesli mecralarda kaçınılmaz olarak boşa düşüyor. Gittikçe büyüyen, sadece sesli etkileşime müsait ortamlarda ise işitsel kimliğin önemi ön plana çıkıyor.

Toplumun yeni etik aktörleri

University of London akademisyenlerinden Olivier Sibai, yakın gelecekte tüm markaların toplumun yeni etik aktörlerine dönüşeceğinden ve ifade özgürlüklerinin sınırlarını zorlayarak daha iyi bir toplum için çabalamaları gerektiğinden bahsediyor. Kasım’da Brand Week Istanbul sahnesinde katılımcılarla buluşacak Sibai ile marka aktivizminin evrimini ve 21’inci yüzyılda marka olmayı konuştuk.

Peki ya Ralph’ten sonra?

Deney tavşanı Ralph’le Nisan ayında tanışmıştık. Aradan altı ay geçti. Bugünkü veriler, tüketicilerin yüzde 84’ünün aldıkları ürünün hayvanlar üzerinde test edildiğini ya da herhangi bir hayvansal içerik barındırdığını bilseler, o ürünü almayacaklarını gösteriyor. Türkiye’de hayvanların kanunlarla can statüsüne geçmesi tartışılırken, tüketiciler kozmetik sektöründen de aynı hassasiyeti bekliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.