MediaCat 6. Felis Ödülleri kısa listesi belli oldu

MediaCat Dergisi tarafından düzenlenen ve 22 Eylül'de gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak olan 6. Felis Ödülleri'nin ön jüri oylaması sona erdi ve kısa liste belli oldu. Bu yıl 685 projenin başvurduğu yarışmada 270 çalışma kısa listeye girmeyi başardı.

26.08.2011 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Dergisi tarafından düzenlenen ve 22 Eylül’de gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak olan 6. Felis Ödülleri’nin ön jüri oylaması sona erdi ve kısa liste belli oldu. Bu yıl 685 projenin başvurduğu yarışmada 270 çalışma kısa listeye girmeyi başardı.

En yaratıcı, en etkili medya fikirlerini ve stratejilerini belirlemeyi amaçlayan Felis Ödülleri’nin ön jüri oylaması tamamlandı ve kısa liste belirlendi. Ana sponsorluğunu Ahaber, Avea ve Sabah gazetesinin üstlendiği ,dijital kategorisi sponsorunun Medyanet, Digital Signage kategori sponsorunun Digiboard ve yerel medya kategorisi sponsorunun Tempo Medya olduğu Felis Ödülleri’de bu yıl 685 proje yarıştı. Toplam 33 kategoride kısa listeye 270 proje kaldı.

Yarışmaya başvuran çalışmalar, “medya fikrinin yaratıcılığı-etkililiği”, “hedef kitleyi yakalama ve çevrelemedeki başarısı”, “uygulama başarısı” ve “iş sonucunun başarısı” kriterlerine göre değerlendirildi. Kriterlerin yüzdesel dağılımı ise strateji (medya stratejisindeki yenilik, farklılık, tazelik) – yüzde 40, uygulama (uygulamadaki farklılık, yaratıcılık) – yüzde 20, hedef kitle (stratejinin ve uygulamanın hedef kitleyi yakalamada, kuşatmada ve çevrelemedeki başarısı) – yüzde 20 ve sonuç – yüzde 20 olarak gerçekleşti.

Ön jüri üyeleri başvuruda bulunan işleri 15 gün boyunca söz konusu kriterleri göz önünde bulundurarak değerlendirdi ve 1 ile 10 arasında puanladı.  Oylama sonucunda belirlenen kısa listeye aşağıda yer alan dosyadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen büyük medya ajanslarının yer aldığı “Medya Ajansı Platformu” üyelerinin üst düzey medya uzmanlarının oluşturduğu önjüride şu isimler yer aldı:

Aslıhan Anarat Mindshare
Burç Döken MediaCom
Emre Erol MediaTeam İstanbul
Esra Demirkaya Universal MacCann
Esra Jones Maxus Global
Hande Çetin Cereyan
Nihan Yapıcı Mec Global
Özlem Çataloğlu Speed Medya
Sinem Ceylan Sniper Media
Yeşim Yavuz OMD

Kısa listeye kalan çalışmaları 6 Eylül günü Hyatt Regency Otel’de toplanacak olan Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir başkanlığındaki seçici kurul tarafından değerlendirerek kazanan projeler belirlenecek. Felis Ödülleri,  22 Eylül Perşembe gecesi Swissotel the bosphorus’da sahiplerini bulacak.

Yarışmanın son aşamasında ise tüm kategori birincileri arasından büyük ödülü alacak çalışma belirlenecek.Seçici Kurul ayrıca yarışmada kazanılan ödüllere verilen puanlama sonucunda en yüksek puanı alan üç medya ajansını da seçecek. 

Etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi almak için www.mci.com.tr adresi ziyaret edilebilirsiniz. Ayrıca kısa listenin tamamını da ekte bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.