MediaCat 4. Felis Ödülleri kısa listesi belli oldu

MediaCat Dergisi tarafından düzenlenen ve Ekim ayında gerçekleştirilecek olan 4. Felis Ödülleri'nin ön jüri oylaması sona erdi ve kısa liste belli oldu

23.09.2009 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Dergisi tarafından düzenlenen ve Ekim ayında gerçekleştirilecek olan 4. Felis Ödülleri’nin ön jüri oylaması sona erdi ve kısa liste belli oldu. Bu yıl 59 ajansın 326 işle katıldığı Felis Ödülleri’nde 126 çalışma kısa listeye girmeyi başardı.

En iyi medya fikirlerini ve stratejilerini belirlemeyi amaçlayan 4. MediaCat Felis Ödülleri’nin ön jüri oylaması tamamlandı ve kısa liste belirlendi. Ana sponsorluğunu Fox, Ströer Kentvizyon ve Zaman Gazetesi’nin üstlendiği, diğer sponsorlarını ise MedyaNet (internet kategorisi sponsoru), Radyo Evi (radyo kategorisi sponsoru) ve Tempo Medya’nın (yerel medya kategorisi sponsoru) oluşturduğu Felis Ödülleri’ne bu yıl 59 ajans 326 işle katıldı. Toplam 22 kategoride düzenlenen etkinliğin kısa listesinde ise 126 çalışma yer aldı.

Yarışmaya katılan çalışmalar, “medya fikrinin yaratıcılığı-etkililiği”, “hedef kitleyi yakalama ve çevrelemedeki başarısı”, “uygulama başarısı” ve “iş sonucunun başarısı” kriterlerine göre değerlendirildi. Kriterlerin yüzdesel dağılımı ise strateji (medya stratejisindeki yenilik, farklılık, tazelik) – yüzde 40, uygulama (uygulamadaki farklılık, yaratıcılık) – yüzde 20, hedef kitle (stratejinin ve uygulamanın hedef kitleyi yakalamada, kuşatmada ve çevrelemedeki başarısı) – yüzde 20 ve sonuç – yüzde 20 olarak gerçekleşti.

Ön jüri üyeleri başvuruda bulunan işleri 10 gün boyunca söz konusu kriterleri göz önünde bulundurarak değerlendirdi ve 1 ile 10 arasında puanladı. 6.0 olan puan sınırı ise ön jürinin de onayıyla 5.8’e çekildi ve bu puanı aşan 126 iş kısa listeye alındı. Oylama sonucunda belirlenen kısa listeye www.mediacatonline.com adresinden ulaşılabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen büyük medya ajanslarının yer aldığı “Medya Ajansı Platformu” üyelerinin kendi aralarında belirlediği 4. MediaCat Felis Ödülleri Ön Jürisi ise şu isimlerden oluşuyor:

•Alper Biçaco – Cereyan Genel Müdür Yardımcısı
•Atakan Kural – Mediacom Grup Direktörü
•Aylin Eker Aldinç – Carat Genel Müdür Yardımcısı
•Burçak Akkan – Maxus Global Yönetici Direktörü
•Ebru Anginer – Speed Medya Açıkhava Direktörü
•Elif Pulcu – Mediaedge:cia Araştırma ve Stratejik Planlama Süpervizörü
•Elif Saygı – Vizeum İletişim Planlama Direktörü
•Ferda Tarakçıoğlu Erdem – Mediavest Allmedia Genel Müdür Yardımcısı
•Kağan Yıldızalp – Starcom Müşteri İlişkileri Direktörü
•Meltem Moral – Mindshare Grup Direktörü
•Mutlu Doğruak – Universal McCann Medya Direktörü
•Tolga Karakartal – Media Teamwork Ajans Başkan Yardımcısı
•Yeşim Yavuz – OMD Müşteri Planlama Direktörü

4. MediaCat Felis Ödülleri’nin finali ise 27 Ekim Salı günü Four Seasons Bosphorus Oteli’nde gerçekleştirilecek. Bu tarihe kadar jüri, yarışmaya katılmış ve kısa listeye girmeye hak kazanmış işleri her kriter doğrultusunda puanlayacak. Finalist olarak belirlenen işler ise jüri tarafından yeniden değerlendirilecek ve en yüksek puanı alan işler kategori birincisi olacak.

Yarışmanın son aşamasında ise tüm kategori birincileri arasından büyük ödülü alacak çalışma belirlenecek. Jüri ayrıca etkinlikte kazanılan ödüllere verilen puanlama sonucunda en yüksek puanı alan üç medya ajansını da seçecek. Değerlendirme sonunda en yüksek puanı alan medya ajansı Yılın Felis Ajansı Büyük Ödülü’nü, en yüksek ikinci puanı alan ajans Yılın Felis Ajansı Ödülü’nü, üçüncü sırada yer alan ajans ise sertifika almaya hak kazanacak.

Etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi almak için www.mci.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.