Media Markt’ın açılışında izdiham ve yağma

Ümraniye'de, binlerce vatandaşın gece boyunca kuyrukta beklediği ucuz elektronik eşya satan mağaza önünde izdiham yaşanırken...

25.09.2007 - 14:50 | MediaCat

Ümraniye’de, binlerce vatandaşın gece boyunca kuyrukta beklediği ucuz elektronik eşya satan mağaza önünde izdiham yaşanırken, polisin ve güvenlik görevlilerinin baş edemediği kuyruklarda sıkışan vatandaşlar, ölüm tehlikesi geçirdi.

Teknoloji meraklıları dün akşam saatlerinden itibaren kuyruklara girmeye başladı. Sabah saatlerinde mağazanın önündeki kalabalık binlerce kişiye ulaştı. Bazı vatandaşlar kepenklere tırmandı.

İzdiham nedeniyle alışveriş yapamayanlar, ayakkabısını kaybedenler, hatta hafif yaralananlar da vardı. Promosyonun bitmesinin ardından vatandaşlar kapıyı kırarak mağazanın içine girdiler. Mağazanın deposuna bile girildi. Bazı promosyonlu ürünlerin bitmesinin ardından vatandaşlar duvarlardaki örnek LCD TV’leri de sökerek aldı.

İzdiham yaşanmaması için gruplar halinde içeri alınan müşterilere, bir süre sonra dışarı çıkmamaları üzerine görevlilerce biber gazı sıkıldı.

Bir grubun içerde alış veriş yaptığı sırada dışarıdakilerin içeri girmemesi amacıyla kapıları kapatılan mağazaya girmek için gelenlerin mağaza dışında oluşturduğu kuyruğa katılmak istemeyen bazı kişilere de köpekli güvenlik görevlilerince müdahale edildi. Bu sırada eğitimli köpeği görüntü almaya çalışan basın mensuplarına yönelten bir güvenlik görevlisi ile basın mensupları ve vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

Kuyruk geceden başladı

Ümraniye’de bulunan Media Market adlı mağazanın açılış sebibiyle yaptığı 1 günlük ucuzluk kampanyasına gece saatlerinde gelen vatandaşlar, sabaha kadar kuyruk oluşturdu. Sahuru mağaza önünde yapan binlerce kişi bir kişiye 1 ürünün satıldığı günde ürün alabilmek için kuyruklar oluşturdu. Kavgaların ve ezilme tehlikesini yaşandığı olaylarda polis ekipleri ve güvenlik görevlileri olayları yatıştıramadı.

Mağaza sahipleri ise mağazanın birinci katından kalabalığı gülümseyin gözlerle izlerken, kepenk altından kısım kısım içeriye alanın vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Birçok kişi ise mağazanın önünde ürün alamayacağını anlayarak evlerinin yolunu tuttu. Mağaza önünde trafiğin kilitlenmesi sonucu TEM otoyolunda sabah trafiği durdu.

Kaynak: Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.