Media Markt reklamlarına durdurma kararı

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulunun Media Markt'ın reklam kampanyası için 3 ay süreyle tedbiren durdurma kararı...

16.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulunun Media Markt’ın reklam kampanyası için 3 ay süreyle tedbiren durdurma kararı verdiğini bildirdi.

Karacan, yazılı açıklamasında, merkezi İstanbul’da bulunan ve Eskişehir’de de şubesi olan elektronik ürün mağazalar zinciri Media Markt’ın, ülke genelinde yürüttüğü reklam kampanyalarında, ”ticaret erbaplarını ve tüketiciyi karalayıcı, küçük düşürücü, rencide edici” ifadelerin yer aldığını savundu.
        
Bu nedenle Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Başkanlığına 6 Ekimde müracaatta bulunduklarını belirten Karacan, şunları kaydetti:
        
”Bu konu Reklam Kurulu Başkanlığının 13 Ekim tarihli toplantısında görüşülerek karara bağlanmıştır. Müracaatımız sonucunda alınan kararda ilgili reklam kampanyasının sona erdirilmesiyle ilgili olarak 3 ay süreyle tedbiren durdurma kararı verildiği ve bu kararın resmi tebliği niteliğindeki yazının da firmaya posta yoluyla gönderildiği bilgisi alınmıştır. Bu karalayıcı, rencide edici reklamlar yoğun girişimlerimiz neticesinde son bulmuştur. Eskişehir tüccar, sanayici ve halkının hak etmediği her girişim, karşısında Eskişehir Ticaret Odasının hukuki mücadelesini bulacaktır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.