MediaCat

Mayıs ayında en çok ne konuşuldu?

Eurovision, ekrandan sayfalara taştı.

Mayıs ayında en çok ne konuşuldu?

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayıları dikkate alınarak Medya Takip Ajansı Interpress tarafından oluşturulan Televizyonun Medya Karnesi araştırması, mayıs ayında en çok haberin Eurovision Şarkı Yarışması üzerine yayınlandığını ortaya çıkardı.

197 haberle ilk sırada yer alan Eurovision Şarkı Yarışması’nı 103 haberle Survivor Yarışması takip etti. Geçtiğimiz ay en çok haber olan programlar arasında ilk beş içinde Telegol, Burada Laf Çok, Abbas Güçlü ile Genç Bakış programları yer aldı.

Kanallar tartışma ve kültür-sanat programlarına yöneldi

Interpress’in yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz ay kanalların yayınladığı programlar arasında, en çok haberin tartışma ve kültür sanat programları hakkında çıktığını belirlendi. 23 kanalda yayınlanan ve yazılı basında haber olan 89 tartışma programı toplam 739 kez gündeme gelirken, Sosyal Medya en çok konuşulan program oldu. Ekranda yayınlanan 52 kültür sanat programı da, Mayıs ayı boyunca 374 defa haber olurken, Bu Ülke en çok ses getiren program oldu.

Eğitim, çocuk ve çevre basına en az yansıyan programların başında

Interpress’in “Televizyonun Medya Karnesi” raporu, kanalların geçtiğimiz ay yayın akışı içinde yer verdiği programlar arasında, haberlerde en az ilgi gören programların eğitim, çocuk ve çevre konuları üzerine yapılan programların olduğu ortaya çıkardı.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.