Matsushita hissedarları ‘Panasonic’ ismini onayladı

Panasonic ve National gibi dünyaca ünlü markaların üreticisi Matsushita Electric Industrial...

10.07.2008 - 16:48 | MediaCat

Panasonic ve National gibi dünyaca ünlü markaların üreticisi Matsushita Electric Industrial Co.,
Ekim 2008 itibariyle tüm markalarını Panasonic adı altında toplayacak.

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan Matsushita Electric Industrial Co. Osaka’da gerçekleştirilen 101. Geleneksel Hissedarlar toplantısında bütün şirketlerini Panasonic adı altında toplama kararı aldı. Bundan böyle tüm Matsushita ve National şirketleri Panasonic ismiyle anılacak. İsim değişikliği gereğince, New York borsasında artık “MC” yerine “PC” sembolü kullanılmaya başlanacak. Marka değişimi ve buna bağlı bütün süreçlerin 2010 mali yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

1918 yılında Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works ismiyle kurulan şirket, 1929 yılında ismini Matsushita Electric Manufacturing Works olarak değiştirdi, daha sonra 1935 yılında gerçekleşen birleşme ile Matsushita Electric Industrial Co. adını kullanmaya başladı ve bugüne kadar bu şekilde devam etti. Daha çok ev aletlerine yönelik National markasını 2003 yılında Panasonic ile birleştirerek “Panasonic Ideas For Life” konsepti ve markasını oluşturan Matsushita Electric Industrial Co., bu yeni değişiklikle beraber bu sene Panasonic markasının 90. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.