Lehman Brother’s Türkiye ofisini açtı

Lehman Brothers'ın Türkiye ofisinin resmi olarak hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen basın...

10.07.2008 - 17:21 | MediaCat

Lehman Brothers’ın Türkiye ofisinin resmi olarak hizmete açılması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Lehman Brothers Avrupa, Orta Doğu, Asya Pasifik Üst Yöneticisi (CEO) Jeremy Isaac, küresel ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, küresel zorlukların getirdiği baskının bütün ekonomilerde hissedildiğini ancak ABD’nin bu ekonomik döngüde Batı Avrupa’nın bir yıl öncesinden gittiğini kaydetti.

Isaacs, gelişmekte olan ülkelerde durumun daha iyi olduğuna ancak orada da bir takım yapısal sorunlar bulunduğuna işaret ederek, dünyanın değişimin kabullenildiği bir noktaya doğru evrildiğini, ucuz petrol ve ucuz gıdanın artık geçmişte kaldığını ve kısa vadede öyle bir döneme geri dönüş yaşanmasının beklenmediğini aktardı.

Farklı bir ekonomik döngüden geçildiğini söyleyen Isaacs, “Genel olarak dünyada insanların beklentilerinde bir değişiklik olduğunu görüyoruz. Varlık enflasyonu geçmişte kalan bir şey. Riskin fiyatlandırılması çok değişti. Şu anda çok daha makul ve mantıklı şekilde fiyatlandırıldığını görüyoruz” diye konuştu.

Isaacs, şirketlerin yatırımlarının geri dönüşünün geçmiş yıllarda yüzde 20-30’lu oranlarda gerçekleştiğini, şimdi ise marjların düşmesi ile bu oranın yüzde 10’lu rakamlarda oluşacağını kaydederek, şirketlerin maliyet kontrollerinde, aktiflerin dağıtımında, risk sermayelerinde ve bilançolarında çok daha verimli ve dikkatli olmaları gerektiğini, ancak bu şekilde yatırımcıların istedikleri marjlara ulaşabileceklerini vurguladı.

Kaynak:www.referansgazetesi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.