Modada bilimkurgu modası

Louis Vuitton Sonbahar Öncesi 2020 Koleksiyonu ilhamını bilimkurgudan alıyor.

27.01.2020 - 15:55 | Arzu Nilay Kocasu

2017 sohbahar koleksiyonunu bilimkurgudan aldığı ilhamla tanıtan Gucci’nin ardından Louis Vuitton da soğuk havayı hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir kampanyayla ısıtıyor. Kreatif direktörlüğünü Nicolas Ghesquière’in üstlendiği koleksiyonda Robyn, Sophie Turner, Cody Fern, Billie Lourd, Léa Seydoux, Alicia Vikander, Gugu Mbatha-Raw ve Chloë Grace Moretz gibi ünlü simalar Collier Schorr’un objektifine poz veriyor.

The Exorcist kitabının yazarı William Peter Blatty’nin, kitabının kapağının kullanım hakkını koleksiyonda kullanmak üzere kendilerine verdiğini belirten Nicolas Ghesquière kampanya hakkında American Vogue’a verdiği söyleşide şunları söyledi:

“Kurguyu kullanmak ve onu kıyafete katmak benim için öyle büyük bir şeyi simgeliyor ki… Bunun tersinin ne olabileceğini düşündüm ve kurguyu, modanın illustrasyonu olarak kullanmak olduğu sonucuna vardım. Hepsinin farklı karakterlerde temsil edilmesi bir çeşit ayna etkisi oluşturuyor.”

Kaynak: Creative Review

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.