MediaCat

LinkedIn’de işe alım süreci hızlanıyor

LinkedIn, dünya genelindeki binlerce kariyer uzmanı için LinkedIn Talent Pipeline’nin kullanıma sunduğunu duyurdu.

LinkedIn’de işe alım süreci hızlanıyor

LinkedIn, dünya genelindeki binlerce kariyer uzmanı için LinkedIn Talent Pipeline’nin kullanıma sunduğunu duyurdu. Talent Pipeline, kariyer uzmanlarının kaynaktan bağımsız olarak tüm yetenekleri tek bir yerden kolaylıkla yönetmesini sağlıyor ve böylece en iyi yeteneği daha hızlı bir şekilde işe almasına yardımcı oluyor. Talent Pipeline, LinkedIn’in en popüler Recruiter (Kariyer Uzmanı) ürününün bir parçası olarak ücretsiz sunulacak.

Talent Pipeline, kariyer uzmanlarının yüzleşmeye başladığı yeni gerçeklikleri içeriyor. Hızla değişen iş dünyasında kariyer uzmanlarının işe alım ihtiyaçları için daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Eşzamanlı olarak sosyal medyanın ve potansiyel adaylara yönelik diğer kaynakların yükselişi daha doğrudan kaynak bulmaya yönelik bir değişime neden oluyor ve kariyer uzmanları ise “pasif” adayları (bir sonraki kariyer fırsatlarını o anda aramayan profesyoneller) da aramalarına dahil edebilmek için aktif adayların ötesinde bir arama gerçekleştiriyor.  LinkedIn gibi profesyonel ağlar, bugüne kadar ilk kez pasif adayların da ölçekli bir şekilde işe alınabilmesini mümkün kılıyor.

Resmi iş başvurusu sürecine girmeden önce bu potansiyel adayların belirlenmesi ve bunlarla ilişki kurulması, ihtiyaç duydukları anda şirketlerin işe alım ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamasını sağlıyor. Aslında, LinkedIn1 tarafından kısa bir süre önce gerçekleştirilmiş olan bir araştırmaya göre, ABD’deki insan kaynakları ve yetenek kazandırma alanındaki kıdemli liderlerin yüzde 92’si işe alım stratejilerinin merkezine veya belirli bir kısmına pasif adayların işe alınmasını dahil ediyor ve yüzde 61’i ise bu yıl pasif adayların işe alınmasına yönelik odaklarını arttırmayı planlıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.