Leo Burnett’in yeni CEO’su belli oldu

Leo Burnett Orta ve Doğu Avrupa Başkanı ve CEO’su Jarek Ziebinski, Markom Leo Burnett’in CEO’luk pozisyonuna...

07.05.2009 - 00:11 | MediaCat

Leo Burnett Orta ve Doğu Avrupa Başkanı ve CEO’su Jarek Ziebinski, Markom Leo Burnett’in CEO’luk pozisyonuna Ahmet Akın’ın getirildiğini açıkladı. Emekliye ayrılan bir önceki CEO Meral Akyel’in yerine geçecek olan yeni CEO, grup bünyesinde yer alan Leo Burnett, Arc Pazarlama Servisleri ve Leo PR’dan sorumlu olarak görevine 11 Mayıs’ta başlayacak.

Son olarak TBWAIstanbul Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Ahmet Akın, İstanbul Alman Lisesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra, ABD’de, University of Rochester, Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı.

Ahmet Akın’ın önemli uzmanlık alanlarından biri perakende sektörü. Önce Beymen’de, sonra yerli ve uluslararası perakende projelerinden sorumlu olduğu AK’S Perakende Danışmanlık’ta çalıştığı dönemlerde, perakende yönetimi ve tüketici davranışı konusunda uzmanlaştı. Kariyerinin reklam sektöründe devam eden bölümü Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’ye geçmesiyle başladı.

TBWA’de geçirdiği 9 yıl boyunca aralarında bankacılık, telekomünikasyon, otomotiv, medya, dayanıklı tüketim, hızlı tüketim, sigortacılık ve internetin yer aldığı çok sayıda sektörde deneyim kazanan Ahmet Akın, 2009 Effie Ödülleri jüri üyeliğinin yanı sıra, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Reklam Bölümü Yüksek Lisans Programı’nda öğretim görevlisi.

Ahmet Akın yeni göreviyle ilgili olarak: “Leo Burnett’in CEO’su olarak görev almak benim için onur verici olduğu kadar aynı zamanda heyecan verici. Leo Burnett’in tüm dünyada reklamverenlere sunduğu önemli bir değer olan HumanKind modeliyle ve dijital alanda atacağımız adımlarla, Leo Burnett Türkiye’de yeni bir dönemi başlatmak üzere görev alıyorum.. Bireysel denemelerle değil, takımlarla başarıya ulaşılan bu sektörde, yetenekli olduğu kadar, sürekli gelişime inanan, ve enerjisi yüksek bir ekiple çalışacak olduğum için de kendimi çok şanslı görüyorum.” dedi.

Jarek Ziebinski, “Ahmet Akın’ın ajansın modern ve dinamik yapısını güçlendirerek, Leo Burnett Türkiye’yi geleceğe taşıyacağını ve Türk reklam sektörüne örnek olacak bir model oluşturacağına inanıyorum. Önümüzdeki dönemde Türkiye ofisinin, Orta Asya Bölgesi için merkez görevini üstlenmesiyle ilgili planlarımız var.” şeklinde yorum yaptı.

Leo Burnett Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi, 2009 yılında Türkiye’yi stratejik önemde bir ülke olarak görüyor ve uluslararası deneyiminin müşterileriyle paylaşımı konusundaki çalışmalarını, Turkiye’yi merkezine alarak devam ettirmeyi planlıyor. Jarek Ziebinski, “Ahmet Akın, strateji yönetimi konusundaki deneyimi, sektör bilgisi ve sıradışı yaratıcılığa verdiği önemle, Leo Burnett Grubu’na dahil etmekten gurur duyduğumuz bir yönetici. Leo Burnett Türkiye’yi dünya klasmanında ajanslardan biri yapacağına inanıyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.