Leo Burnett Asya-Pasifik Bölgesi Başkanlığına atama

Leo Burnett Orta Doğu Avrupa Başkanı ve CEO'su olarak görev yapan...

27.04.2009 - 10:50 | MediaCat

Leo Burnett Orta Doğu Avrupa Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Jarek Ziebinski, Haziran 2009 tarihi itibariyle merkezi Singapur’da bulunan Leo Burnett Asya-Pasifik Bölgesi Başkanlığı’na atandı. Ziebinski; Japonya, Avustralya, Hindistan, Tayland, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Vietnam ve Sri Lanka pazarlarından ve bölgedeki ajans görevlerini yürütmekten sorumlu olacak.
Jarek Ziebinski, görevini Şikago’daki Leo Burnett merkez ofisine Halkla İlişkiler Başkanı olarak atanan Michelle Kristula-Green’den devir alacak. Ziebinski’nin Orta Doğu Avrupa bölgesinde görevine yeni bir yönetici atanacak.

Leo Burnett Worldwide Başkanı ve CEO’su Tom Bernardin, “Yapılan bu pozisyon değişiklikleri en iyi deneyim siciline ve inanılmaz bir başarı geçmişine sahip önde gelen liderleri içeriyor. Leo Burnett’de üst pozisyonlardaki değişikliklerle ilgili kararlar, yetenekli liderlerin hareketliliğinin, mevcut global ekonomik gerçeklikteki önemi ve buna yönelik gereksinimler konusundaki düşüncemizi ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

Ziebinski ise, “Meslek hayatımda hiç bu kadar heyecan duyduğumu hatırlamıyorum. Hayatımda mükemmel bir dönemi geride bırakırken, en az Avrupa’da ekibimizle elde ettiğimiz deneyim ve başarılara eşdeğer ilginç deneyim ve başarılarla dolu olmasını ümit ettiğim yeni bir döneme başlıyorum” dedi.

Asya-Pasifik bölgesindeki sorumlulukları üstlenen Jarek Ziebinski, şirketin gelişmekte olan pazarlarda başarılı bir ilerleme kaydetmesini sağlamak konusunda engin deneyimlere sahip bulunuyor. Ziebinski, Orta Doğu Avrupa bölgesini yönetirken Leo Burnett’in toplam 1.400 kişiyi istihdam ettiği pazarı 11 ülkeden 16’ya çıkardı. Yalnız son 3 yılda bölgeye ilişkin birleşmiş sonuçları %60 oranında geliştirmeyi başardı, Rusya’da ise ikiye katladı. Ziebinski’nin yönettiği Orta Doğu Avrupa’daki Leo Burnett şirketleri, ilgili pazarlarda 42 defa “Yılın Ajansı” ünvanına layık görüldü. Ayrıca Cannes Lions festivalinde 13 Lion Ödülü de kazandı. Bunlara ilave olarak Ziebinski, Polonya’da “Yılın Reklamcısı” ve “On Yılın Reklamcısı” ödüllerine de layık görüldü.

Leo Burnett Worldwide Başkanı ve CEO’su Bernardin, “Jarek’in sahip olduğu deneyim ve yetenek ile özellikle ekonomik zorluklarla dolu şu günlerde, Leo Burnett’in Asya-Pasifik bölgesinde daha da hızlı büyümesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Ziebinski, istisnai girişimciliği sayesinde şirketin gelişmesine fazlasıyla katkıda bulunacaktır,” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.