MediaCat

Lale Saral Develioğlu Yıldız Holding’te

Turkcell’le yollarını ayıran Develioğlu, Yıldız Holding Türkiye Pazarlama Başkanı oluyor.

Lale Saral Develioğlu Yıldız Holding’te

Geçtiğimiz Eylül ayında Turkcell‘deki görevinden ayrılan Lale Saral Develioğlu, 1 Mart 2015 itibarıyla Yıldız Holding Türkiye pazarlama başkanı olarak yeni görevine başlayacak ve direkt Murat Ülker‘e bağlı olarak çalışacak. 2009 yılından bu yana Yıldız Holding pazarlama başkanlığını yürüten Ahad Afridi ise küresel pazarlama tarafına geçecek. Bu değişikle birlikte Ülker‘in tüm markalarının pazarlama çalışmaları Lale Saral Develioğlu’nun başkanlığında yürütülecek.

Turkcell’deki 11 yıllık kariyeri boyunca bölüm liderliğinden CMO’luğa kadar çeşitli görevler yürüten, son 3,5 yıldır da uluslararası işlerden sorumlu genel müdür yardımcılığı göreviyle markanın uluslararası iş birimlerinin yönetimini üstlenen Lale Saral Develioğlu, Eylül ayında Turkcell’le yollarını ayırma kararı almıştı. Turkcell’den önce Unilever‘de yaklaşık 12 yıl boyunca çeşitli düzeylerde yöneticilik görevleri üstlenen Develioğlu’nun, telekomünikasyon sektörünün yanı sıra, FMCG alanında da geniş tecrübesi bulunuyor. Başında bulunduğu uluslararası operasyonların son üç yıldır çift haneli büyüme kaydederek Turkcell’in büyüme payını kayda değer şekilde artırmasıyla Develioğlu, MediaCat ve Advertising Age Türkiye tarafından düzenlenen “Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar” seremonisinin 2014′te düzenlenen ikincisinde “Pazarlama Lideri” ödülü ile onurlandırılmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.