MediaCat

Kuyucuk Gölü’ne müzikli destek

Finish’ten “Yarının Suyu” hareketinin devamı niteliğinde yaratıcı bağış kampanyası.

Kuyucuk Gölü’ne müzikli destek

Kuyucuk Gölü’ne yeniden hayat veren Finish, göl ve çevresindeki ekosistemin kurtuluşunu bir şarkıyla kutluyor. Tamamen kurumasının ardından Kars Valiliği, DSİ ve Kuzeydoğa Derneği işbirliğiyle Kuyucuk Gölü’ne can suyu getiren projenin ikinci yıldönümünde yayınlanan şarkının videosu her izlendiğinde marka tarafından göle 57 litre su bağışlanacak.

Kuyucuk Gölü projesini merkeze alan reklam filminde de bir türkü seslendirmiş olan Taner Ölmez‘in solist olduğu BARABAR grubu, “Yarının Suyu” şarkısını bir ay gibi bir sürede yazdı ve kaydetti. Şarkının söz yazarı ve bestecisi Fırat İksivri, sözlerin Aşık Veysel ve Yunus Emre’nin öğretilerinden ilhamla kaleme alındığını, insanın okyanusta bir damla olduğunu unutmadan doğaya saygı bilinciyle yaşaması gerektiği fikrinden yola çıktıklarını ifade etti.

Reckitt Türkiye Hijyen Pazarlama Direktörü Tarık Bayar ise projeye dair, “Türkiye’nin suyunu korumak için harekete geçtiğimizde önceliğimiz kurumaya yüz tutan göllerin sesini tüm Türkiye’ye duyurmaktı. İletişim çalışmalarımızın yanı sıra ülkemizde örnek olacak projeleri de hayata geçirerek okyanusta bir damla olduğumuzu ama okyanusların da damlalardan oluştuğunu söylüyoruz. Odaklı çalışmalarımızın da karşılık bulduğunu Kuyucuk Gölü’ne can suyunu getirmeyi başararak gördük, hep birlikte yeni mucizeler yaratmaya devam ediyoruz. Her bir izlenme Kuyucuk Gölü’ne biraz daha fazla su demek” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.