Kurumsal sorumlulukta dünyanın en iyileri

Çevre bilinci, iklim değişikliğine duyarlılık, çalışan hakları, insan ilişkileri, kurumsal yönetim, hayırseverlik ve finansal görünüm gibi kategorileri değerlendirerek belirlenen listede IBM, BT alanında 1., tüm şirketler arasında ise 3. sırada.

15.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Çevre bilinci, iklim değişikliğine duyarlılık, çalışan hakları, insan ilişkileri, kurumsal yönetim, hayırseverlik ve finansal görünüm gibi kategorileri değerlendirerek belirlenen listede IBM,  BT alanında 1., tüm şirketler arasında ise 3. sırada.

Kurumsal Sorumluluk Dergisi (CR Magazine) en iyi 100 kurumsal vatandaş listesini açıkladı. ABD’nin en büyük şirketlerinin yüzde 90’ının temsil edildiği Russell 1000 endeksindeki her kurum araştırma ve danışmanlık şirketi IW Financial tarafından mercek altına alınarak değerlendirildi.

Araştırma sonucuna göre en iyi ilk üç sıraya Johnson Controls, Campbell Soup ve IBM yerleşirken Nike, Matten ve 3M gibi diğer şirketlerde ilk on sıralamasında yer alan diğer isimlerden oldu. BT şirketleri arasında kurumsal sorumluluk alanında ise 1. sıraya yerleşen IBM, tüm şirketler arasında da 3. sırada yer aldı. IBM aynı zamanda son üç yıldır listede ilk 5 arasında yer alan tek şirket olma özelliğine de sahip.

Kurumsal Sorumluluk Dergisi’nin editörü ve yayıncısı Dirk Olin sonuçlarla ilgili olarak “Şeffaflık gereksinimi konusunda piyasadan gelen talep hızla artıyor. Bu eğilimin takipçisi olan ve uyumluluk göstererek ilerleyen şirketler kazanmaya ve kabul görmeye devam ediyor” dedi.

IBM Türk Sosyal Sorumluluk Projeleri Lideri Burçak Semerci konuyla ilgili olarak “Kurumsal sorumluluk ve şirketlerin daha duyarlı hareket etmesi, daha iyi bir dünya yaratmak için temel bir adımdır.  IBM sosyal sorumluluk ve çevreye duyarlılık konularında tarihi boyunca hep öncü bir şirket oldu. Yakın geçmişte duyurduğumuz “akıllı dünya” vizyonumuz bunun son örneğidir. Günümüz konjoktüründe şirketlerin ve çalışanların bazı standartlar çerçevesinde hareket etmesi bir gereklilik haline gelmiştir. Geçen yıla göre araştırmada şirketlerin puanlarının daha iyiye gitmesi bu yönde yol kat edildiğinin sevindirci bir kanıtıdır.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.