Krizden e-ticarette nasibini alacak

ABD online perakende harcamalarının büyüklüğü son 7 yıl içerisinde en düşük seviyeye geriledi...

20.11.2008 - 11:31 | MediaCat

ABD online perakende harcamalarının büyüklüğü son 7 yıl içerisinde en düşük seviyeye geriledi. Ekonominin baş aşağıya dönmesi tüketicileri de etkilemeye başladı.

Online pazar araştırma firması comScore’ın Amerika’da yaptığı bir araştırmaya göre orta ve düşük gelirli sayılan (yani yılda 50 bin doların altında gelir grubuna sahip olanlar) ailelerin artık web yolu ile alışveriş etmediğini yada web’i çok az tercih ettiğini belirledi.

Hane halkının yıllık geliri 50 bin ile 100 bin dolar arasında olanlar yani online perakende harcamalarının yüzde 45’ini temsil eden grup ise online harcamalarını son 3 ay içerisinde yüzde 1 artırdı.

comScore Pazarlama İletişim Yöneticisi Andrew Lipsman, ‘açıkça görülüyor ki, tüketicilerin isteğe göre yani elden çıkarılabilir gelirleri düşmüştür, o nedenle e-ticaret bundan olumsuz etkilenecektir’ dedi. Lipsman, geçen yıllarda görülen büyüme rakamlarına ulaşmanın artık çok zor olduğunu ve bu konuda kötümser olduğunu belirtti.

Bu arada Amazon dördüncü çeyrek için kazanç rakamını revize etti. Kazancını 6.6 milyar dolardan, 6.5 milyar dolara çekti. Online perakende devi krizin, büyümesini bir miktar azaltacağını kaydetti.

Kaynak:www.warc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.