KRAL TV yeni yayın dönemi başlıyor

Türkçe Müziğin adresi sloganıyla yeni yapılanma sürecini başlatan Kral TV yeni yayın dönemi hazırlıklarını

24.10.2007 - 10:53 | MediaCat

1994 yılında Türkiye’nin müzik kanalı olarak yayın hayatına başlayan Kral TV, pek çok önemli sanatçının müzik yaşamında dönüm noktası oldu. Kral TV tarafından düzenlenen Video Müzik Ödülleri ise müzik sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

Türkçe Müziğin adresi sloganıyla yeni yapılanma sürecini başlatan Kral TV yeni yayın dönemi hazırlıklarını tamamladı. Yeni yayın dönemine dev prodüksiyonlarla, sürpriz isimlerle ve yeni ekranıyla girecek olan Kral TV, birbirinden başarılı isimleri ailesine dahil etti.

Gündüz yayınlarında güncel kliplerle en yenileri ve en iyileri ekranına getirmeye devam edecek olan Kral TV, prime timeda da dizilerden ve haberlerden sıkılan izleyiciye alternatif olacak yapımlarla iddialı.

Yeni Yayın Dönemi Ferhat Göçer’le Başlıyor
“Aşk Ve Hüzün”

Ferhat Göçer’in en güzel aşk şarkılarını, unutulmaz dizelerle buluşturduğu projesi “Aşk ve Hüzün” yepyeni bir programla KRAL ekranına taşınıyor.
Programda, Ferhat Göçer’in canlı olarak yorumlayacağı şarkılar, dokunaklı şiirlerle birleşerek, hüzünlü bir aşkın öyküsüne dönüşüyor.
Dekor tasarımı, kostümü ve ışığıyla da özel bir proje olan “Aşk ve Hüzün”de sanatçıya Metropol Orkestrası eşlik ediyor.

Ferhat Göçer “Aşk ve Hüzün”le her Perşembe akşamı canlı yayınla KRAL TV’de…
25 Ekim Perşembe akşamı saat 21.00’den itibaren yayınlanacak olan ilk bölümde ülkemizin şu an içinde bulunduğu hassasiyet dolayısıyla VATAN SEVGİSİ konusunun özellikle işleneceği programda konuyla ilgili şarkılar ve şiirler yer alacak.

Yeni Yayın Döneminde Başka Neler Var

Kral TV yeni yayın döneminde kaliteli müzik ve kaliteli program anlayışıyla izleyicisine yine en iyiyi sunmayı hedefliyor.

İşte bu hedefle yeni yayın dönemiyle birlikte herkesin keyifle izleyeceği programlar ekrana gelecek.

Kral TV izleyicisi, en eğlenceli yarışma programını da , gerçeğini aratmayacak kadar özenle hazırlanan sıra gecesini de, sevdiği sanatçıları izleyebileceği sohbet ve müzik programını da yine aynı ekranda bulacak.

Kral TV’nin yeni yarışma programı;“Söyle Bakalım”

Haftaiçi hergün yayınlanacak olan Söyle Bakalım, müzisyen- oyuncu Ayça Tekindor tarafından sunulacak.

Dinamik, canlı, enerjisi yüksek Söyle Bakalım’da dörder kişiden oluşan iki grup, müzikle ilgili hazırlanan değişik etaplarda hem yarışacak, hem de eğlenecek. Tabi sadece yarışmacılar değil, ekranda izleyenler de aynı keyfi yaşayacak. Sanat dünyasının ünlü isimlerinin de konuk olacağı “Söyle Bakalım”; “Nakaratı Söyle”, “Sırayla Söyle” , “Çal Bakalım”, “Değiştir” gibi eğlenceli bölümlerden oluşuyor.

Müzik yine Kral TV’de…“Söz, Müzik Funda Arar”

Güçlü sesi ve yorumuyla gönülleri fetheden Funda ARAR canlı, interaktif bir müzik programıyla Kral TV ekranlarından Her Çarşamba sevenleriyle buluşacak.
Söz, müzik Funda Arar”; konser atmosferinde; samimi, doğal, sıcacık bir canlı performans programı.

Her hafta izleyicilerden gelen istekler doğrultusunda hazırlanacak programda, Funda Arar en çok istek alan parçaları izleyiciler için yorumlayacak. Programda Funda Arar ile ilgili özel video görüntüleri de yer alacak. İzleyenlerin sesli mesaj (IVR), kısa mesaj (SMS) ve canlı telefon bağlantısı ile ulaşabilecekleri programda ayrıca, yakın geçmişin dillerden düşmeyen, listelerde bir numara olmuş parçaları ile genç müzisyenlerin performanslarına da yer verilecek.

Müziğin yanısıra keyifli sohbetler de Kral TV’de…
Hüsnü Şenlendirici

Klarnetinden dökülen etkileyici nağmelerle müzikseverlerin gönül telini titreten, müziğin usta ismi Hüsnü Şenlendirici de artık Kral TV’de…

Her hafta pazartesi akşamları, müzik dünyasının birbirinden ünlü isimlerinin konuk olacağı programda, en güzel şarkılar, canlı performanslar, sıcacık sohbetler , duygu dolu anlar Hüsnü Şenlendirici’nin sunumuyla ekrana gelecek.

Usta klarnetçinin, bağlamanın genç ustalarından İsmail Tunçbilek ve kanun virtüözü Aytaç Doğan ile birlikte kurduğu ve yeni albümleri büyük ilgi gören Taksim Trio’nun da yer alacağı program, KRAL TV’de…

Farklı isimler Türk Sanat Müziği söyleyecek;
Mucize Nağmeler

KRAL TV ekranının Ramazan boyunca büyük ilgi gören programı “Mucize Nağmeler” her Cuma birbirinden ünlü konukları ağırlamaya devam edecek.
Ercan Saatçi’nin sunumuyla ekrana gelecek olan “Mucize Nağmeler”, sevilen yorumcuların yanı sıra, daha önce hiçbir yerde şarkı söylerken duymadığımız, görmediğimiz ünlü isimleri canlı performanslarıyla izleyebileceğimiz tek müzik programı…

Canlı Türk müziği enstrümanları eşliğinde, Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserlerinin yorumlanacağı “Mucize Nağmeler”, her Cuma KRAL TV’de…

Türk Halk Müziği ve farklı koreografiler Kral TV’de…
Kubat Zamanı

Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi KUBAT’tan , dopdolu bir program; KUBAT ZAMANI…
Kendine özgü tarzı ve yorumuyla sevilen sanatçı KUBAT, dillerden düşmeyen türkülerle, şarkılarla, danslarla ve sohbetlerle geliyor.

Her hafta sevilen sanatçılarının konuk olacağı programda, farklı dans disiplinlerini özgün koreografilerle buluşturan tanınmış dans grubu Dans@ Company de farklı koreografiler ile yer alacak. Müziğin her türünü kucaklayan, doyumsuz sohbetlere ev sahipliğini yapan program KUBAT Zamanı, her hafta Salı akşamları canlı olarak KRAL TV’de yayınlanacak.

Gerçek bir sıra gecesi için Kral TV…

Sıra Gecesi
KRAL TV’den sıra dışı bir sıra gecesi…

Geleneksel Sıra geceleri’ni bambaşka bir yorumla ekrana taşıyan program “SIRA GECESİ” , Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcularını ağırlamaya devam ediyor.
Zekeriya Ünlü yönetiminde Sıra Gecesi ekibinden en güzel türküler… Sevdiğiniz konuk sanatçılar… Hoş sohbetler… Sıra gecelerinin olmazsa olmazı geleneksel adetler… halk dansları ekibinden en güzel halk oyunları ve zengin saz ekibinden doyumsuz meşkler… Hepsi Her Cumartesi “Sıra Gecesi”nde…
Canlı Performanslar Kral TV’de…
HANGAR

KRAL’da dev isimlerden, dev konserler… Her hafta pop ve rock müziğin önde gelen isimlerinin canlı performanslarıyla yer alacağı “HANGAR”, muhteşem konserleri evinize getiriyor.

KRAL Tv stüdyolarında, geniş bir izleyici katılımıyla gerçekleştirilecek konserler, tam akustik enstrümanların kullanıldığı “unplugged” tarzı ile de oldukça iddialı bir yapım… “HANGAR” her Pazar KRAL TV’de…