Kraft Cadbury’yi satın alıyor

Kraft Food Inc, basında yer alan Cadbury Plc için yaptığı teklifi 12 milyar sterline (19.7 milyar dolar) yükselttiği yönündeki haberleri doğruladı...

19.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Kraft Food Inc, basında yer alan Cadbury Plc için yaptığı teklifi 12 milyar sterline (19.7 milyar dolar) yükselttiği yönündeki haberleri doğruladı, şirketi satın alma sürecinin tamamlanmaya yakın olduğunu duyurdu.

Bloomberg’in sitesinde, ismi açıklanmamak kaydıyla konuşan kaynaklara dayanılarak verilen habere göre satışın gerçekleşmesi halinde Cadbury yatırımcıları hisse başına, 500 pensi nakit, kalanı hisse olmak üzere 840 pens alacaklar. Cadbury ayrıca hissedarları 10 pens kar payı dağıtacak.

Kraft’ın gün içinde detaylı açıklama yapması bekleniyor. Kraft Food, Türkiye’de Milka, Jacobs, Tang, Cipso, Patos, Çerezos, Toblerone ve Maxwell House markalarıyla faaliyet gösteriyor.

Bir süre önce Türkiye’de Kent Gıda’yı bünyesine katan Cadburry ise Jelibon, Tofita, Olips, Topitop, Missbon, Bonibon, Poptip, Falım ve First sakızları ve Toybox gibi markalarla varlığını sürdürüyor.