MediaCat

Kozmetik markasından tepki çeken reklam kampanyası

Marka sorumsuzlukla suçlanıyor.

Kozmetik markasından tepki çeken reklam kampanyası

Benefit Cosmetics için hazırlanan reklam afişi, sorumsuz bir mesaj verdiği iddiasıyla tepkiyle karşılandı. Ebeveynler ve öğretmenler, afişin kaldırılmasını talep ediyor.

Söz konusu afişte, elinde çalar saati ile yeni uyanmış ve bir hayli yorgun olduğu anlaşılan bir kadın bulunuyor. Afişin üst kısımlarında ise “Okulu salla, kapatıcıyı değil” yazısı yer alıyor.

Kamuoyunda rahatsızlık yaratan kısım ise genç kızlara sadece güzel olmaları gerektiği şeklinde bir mesaj verilmesi. Zira söz konusu afişte güzellik ön plana çıkarılırken, eğitim ise ikinci plana atılıyor.

Kampanyaya sosyal medyada da tepki gösterildi. Marka, birçok anne ve baba tarafından eleştirilirken, kampanyanın tekrar gözden geçirilmesi talep edildi.

Benefit ise tepkili tüketicilerden özür dileyen bir açıklama yayınladı. Yaptığı açıklama aracılığıyla insanlara geri bildirimleri için teşekkür eden marka, eğitime gereken değeri verdiklerinin bilinmesi gerektiğini ve bu gerçeği yansıtmayan her türlü iletişim için özür dilediklerini belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.