Koç Fest Turnede

Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen; spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabet unsurlarını bünyesinde barındıran Koç Fest, 2011 yılı turnesine başlıyor

28.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen; spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabet unsurlarını bünyesinde barındıran Koç Fest, 2011 yılı turnesine başlıyor.

Koç Fest 18 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında sırasıyla; Balıkesir, Eskişehir, Muğla, Isparta, Malatya, Samsun ve Konya illerindeki üniversite kampüslerini ziyaret edecek. Koç Fest çerçevesinde üniversiteler 13 dalda düzenlenen Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları müsabakalarına katılarak mücadele ederken, bir yandan katılımcılar, Facebook üzerinden yükleyebilecekleri Koç Fest uygulaması ve kampüslerden temin edebilecekleri Koç Fest Kartlar’ı sayesinde gündüz etkinliklerini festival alanında yaşamakla kalmayıp katıldıkları etkinliklerin video ve fotoğraflarının da anında kendi Facebook sayfalarında paylaşılmasına şahit olacaklar.

Koç Holding’in bu yıl 6.sı düzenlenen Koç Fest çerçevesinde, Türkiye’yi uluslararası spor müsabakalarında temsil edecek başarılı sporcuların yetişmesine ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve spordan yola çıkarak centilmenlik ruhunu geliştirmek amacıyla 3 yıldır desteklediği Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları , 2011 yılında da yoluna devam ediyor.

Türkiye’de bir ilk: Koç Fest Kart

Koç Fest 2011 yılında, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir teknolojik altyapıyı da bünyesinde barındırıyor. Koç Fest’in 2011 yılı turnesine, içerisinde RFID (Radio-Frequency Identification) sistemini barındıran bir etkinlik kartı damgasını vuracak. Kişiye özel kodlanmış kredi kartı boyutundaki bu manyetik kartlara, oyunlara dahil olacak olan kişilerin Facebook hesapları ile uyumlu bir numara tanımlı. Etkinlik sahasında ve spor salonlarında bulunan bu kartlarla, özel okuyucular (RFID Reader) sayesinde her bir katılımcının ne zaman nerede hangi spor dalını izlediği ya da hangi etkinliğe katıldığı dijital ortamla takip edilebilecek. Etkinliğe katılanlar için Koç Fest Kart’ın kullanım zorunluluğu olmamakla birlikte, kart kullanımı halinde hediye kazanma ve Facebook üzerinde görüntüleri anında paylaşma fırsatını yakalayacaklar.

Koç Fest Kart ile video ve fotoğraflar anında Facebook profilinde!

Koç Fest süresince, Koç Topluluğu şirketlerinin çok çeşitli teknolojik oyunları gençlerle buluşacak. Koç Topluluğu markalarından herhangi birine ait olan teknolojik oyunun sahasına giren öğrenci, alanın girişinde bulunan Koç Fest Kart görevlisinin yardımı ile kartını okutacak. Böylece katılımcının Facebook ile entegre edilmiş oyun alanına girdiği bilgisi sisteme ve sosyal ağa ulaşacak. Katılımcının oynadığı oyun, fotoğraf ve video görüntüleri, farklı noktalara yerleştirilen kameralar yardımıyla kişinin Facebook hesabındaki arkadaşlarına profilinin gizlilik kuralları doğrultusunda hassasiyet gösterilerek paylaşılacak. Koç Fest Kart sahipleri etkinlik alanında gösterdikleri performanslara göre puan da kazanacaklar. Etkinlik süresince kazandıkları puanları, kurulacak kontrol noktaları ve web sitesi aracılığıyla ile de takip edebilecekler ve bu puanlarla çeşitli avantajlar sağlayacakalar.

Koç Fest Kart’ı temin etmek çok kolay

Koç Fest Kartı temin etmek isteyen katılımcı www.kocfest.com.tr adresine girerek, Koç Fest için özel hazırlanmış Facebook uygulamasını yükleyerek kart başvurusunu yapabiliyor. Katılımcılar üniversite kampüslerinde bulunan stantlardan, kimliklerini göstermek koşuluyla kartlarını temin edebiliyorlar.

70 bin Koç Fest Kart dağıtılması öngörülüyor

Toplam 7 farklı ilde gerçekleştirilecek Koç Fest çerçevesinde katılımcı sayısı göz önünde bulundurularak, 70.000 kartın dağıtımı öngörülüyor. Her ile özel 10 farklı oyun, kontrol noktaları ve diğer etkinlikler için 20 kart okuyucu, 30’a yakın görevli sistemin doğru olarak çalışması için görev yapacak. Saha içinde eşleme sunucularının bulunduğu bir minibüs yer alacak ve tüm sistemin kontrolü için 9 kişiden oluşan bir teknik ekip tek noktadan işleyişi takip edecek.

Matrix filminde kullanılan sistem Koç Fest sahasında

Koç Fest oyun alanında Koç Fest Kart ile entegre çalışan bir çok hightech oyun bulunuyor. Bu oyunlar arasında yer alan Flow Motion oyunu, katılımcıların basketbol potasına bastıkları smaçları 180 derece ve slow motion olarak izletme imkanı sunuyor. 40 farklı açıdaki kameranın aynı anda tek bir noktanın fotoğrafını çekme esasına dayanan oyunda, daha önce Wachowski kardeşlerin Matrix filminde kullandığı “Bullet Time” isimli sahnede kullanılan sistem Koç Fest sahasına taşınıyor. Yine teknoloji tutkunlarının ilgilisini çekeceği tahmin edilen bir diğer oyun olan RC Car Race oyununda ise; katılımcılara içerisinde görüntülü ekran bulunan gözlükler veriliyor. Oyuncular bu gözlüklerle özel olarak hazırlanmış ve kamera barındıran oyuncak arabaları sanki içinde oturarak yönetiyormuş gibi hissederek eğleniyor.

Koç Fest katılımcıları Emre Aydın’ın yeni klibinde rol alacak

Koç Fest’e katılan gençler sadece Emre Aydın’ı dinlemekle kalmıyor aynı zamanda Emre Aydın’ın yeni klibinde oynama şansını da yakalıyor. Emre Aydın’ın “Tam 4 yıl oldu bugün” isimli parçası için prodüksiyonu Koç Fest’e özel yapılan klip için geliştirilen web sayfasında Koç Fest katılımcıları kendilerine ait resimleri klip içerisine yerleştirip, arkadaşlarıyla paylaşabilecek. En çok paylaşılan ve beğenilen videolar arasından seçilecek olanlar ise televizyonda yayınlanma şansı bulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.