MediaCat

Kobe’li THY reklamı ilk kez Oscar’da görücüye çıkacak

‘Yeni Küresel Marka Tanıtım Elçisi’ olan Kobe Bryant’ın THY için çektiği reklam filmi bu akşam ilk kez A.B.D.’de Oscar ödül töreninde yayınlanmaya başlayacak.

Kobe’li THY reklamı ilk kez Oscar’da görücüye çıkacak

‘Yeni Küresel Marka Tanıtım Elçisi’ olan Kobe Bryant’ın THY için çektiği reklam filmi bu akşam ilk kez A.B.D.’de Oscar ödül töreninde yayınlanmaya başlayacak.

Kobe Bryant’in geçtiğimiz günlerde tamamlanan THY için çektiği reklam filmi bu gece ilk defa Oscar  ödüllerinde yayınlanmaya başlayacak. 2 yıl boyunca Türk Hava Yolları’nın başta ABD olmak üzere dünyadaki marka elçisi olan Kobe Bryant’ın başrolünde yer aldığı reklam filmi, Los Angeles Southbay stüdyolarında yaklaşık 1200 metrekarelik bir stüdyoda çekildi. 3 ayrı dekorda Türk, Amerikan ve İngiliz ekiplerin katkılarıyla çekilen filmin yönetmenliğini Adidas, Mercedes, Hermes ve BMW gibi markaların uluslararası reklamlarını yöneten Laurence Dunmore yaptı. Müzikleri, Hollanda Amsterdam’da Massive Music tarafınca hazırlanan filmde yaklaşık 215 kişi görev aldı.

Türk Hava Yolları için hayatında ilk kez mutfağa giren Kobe Bryant oyunculuk hünerlerini sergiledi. 3 ay devam eden hazırlıkların ardından, iki gün süren çekimlerde kullanılan birebir boyutlardaki uçağın maketi ve yeni Business Class koltuklar İngiltere’de hazırlanarak, Los Angeles’a gönderildi.

Alametifarika Reklam Ajansı’nca hazırlanan reklam filminin prodüksüyonu Depo Film ve Russell Crowe’nin oscar ödüllü Gladyatör filminin de yönetmeni Ridley Scott Association tarafından yapıldı. Kobe Bryant’ın rol aldığı Türk Hava Yolları reklam filmi, ilk önce Amerika ve Uzakdoğu’da, ardından uçulan 80’den fazla ülkede, uluslararası televizyon kanallarında ve sinemalarda izleyici ile buluşacak. Kobe ayrıca ilan tahtaları, dergi, dijital ortam gibi birçok farklı mecrada da Türk Hava Yolları’nın reklamlarında boy gösterecek.

Künye
Reklamveren: THY
Reklamveren Yetkilisi: Serdar Ekrem Şirin
Reklamajansı: Alametifarika
Alametifarika ekibi: Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal, Melda Doyduk, Erdem Suyolcu, Murat Yaylagül, Cihan Kavaklıpınar, Hüseyin Sandık, Erman Şahin, Özhan Karaçam, Burçin Tortop, Burçak Beşlioğlu, Nilufer Acar, Yaşar Ezbider, Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Çağrı Ark Yapım Şirketi: RSA production / Depo film
Yönetmen: Laurence Dunmore
Post Produksiyon: İmaj Müzik: Nil Karaibrahimgil
Düzenleme: Jingle House

Turkish Airlines – Kobe Bryant from alametifarika on Vimeo.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.