MediaCat

Kız çocuklarına özgürlük yakışır

Project Everyone, Dünya Kız Çocukları Günü için desteğinizi bekliyor.

Kız çocuklarına özgürlük yakışır

Aralarında yoksulluğu, açlığı, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini kaldırmak, iklim değişikliği ve etkilerini azaltmak için harekete geçmek, sudaki yaşamı korumak ve adaletin sağlanması gibi 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesi için mücadele verilen 17 hedefin bulunduğu Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne destek veren Project Everyone organizasyonu, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında yeni bir film yayınladı.

Beyoncé’nin “Freedom” şarkısı eşliğinde Tanzanya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar dünyanın dört bir yanından kız çocuklarının danslarıyla rol aldığı filmde; şiddete bağlı olarak her beş dakikada bir kız çocuğunun hayatını kaybettiği, her dört kadından birinin çocuk yaşta evlenmek zorunda kaldığı ve 130 milyon kız çocuğunun okula gitmediği gibi çarpıcı veriler sunuluyor.

Dünya Kız Çocukları Günü için hazırlanan ve #freedomforgirls etiketi ile birlikte paylaşılarak, özgürlükleri için savaşan kız çocuklarına destek verilmesi beklenen filme Google da 45 ülkede ana sayfasında yer vererek destek oluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.