Kırmızı Ödülleri’nde geri sayım başladı

Bu yıl altıncısı düzenlenecek "Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri" veya kısa adıyla...

15.01.2009 - 14:18 | MediaCat

Bu yıl altıncısı düzenlenecek “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri” veya kısa adıyla “Kırmızı Ödülleri”ne başvurular 31 Aralık’ta sona erdi. Türkiye’nin en yaratıcı Kırmızıları 23 Şubat 2009’da Hilton Convention Center’da düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda başarılı çalışmaları ve reklamcıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenecek olan Kırmızı Ödülleri’ne bu yıl 94 ajanstan toplam 692 başvuru yapıldı.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda başarılı çalışmaları ve reklamcıları ödüllendirmek amacıyla bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Kırmızı Ödülleri’ne başvurular 31 Aralık Çarşamba günü sona erdi. “Yaratıcılık ve uygulamadaki başarı” kriterine göre değerlendirilecek işlerde jüri üyeleri; yaratıcı ve özgün fikir; basında iyi uygulama ve fark yaratma; marka mesajının öne çıkması gibi üç önemli kriter üzerinden adayları inceleyecek. Reklam ve iletişim dünyasnın merakla beklediği sonuçlar 23 Şubat 2009’da Hilton Convention Center’da düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

“Basın reklamlarında yaratıcılık” ilkesiyle yola çıkan Kırmızı Ödülleri’ne 1 Kasım 2007 – 31 Ekim 2008 tarihleri arasında gazete ve dergilerde yayınlanmış özgün basın reklamlarına toplam 34 kategoride ödül verilecek. Ayrıca bu 34 kategorinin birincileri arasından tüm yarışmanın en iyisine Kıpkırmızı Ödülü, 4 kişiye de Özel Ödüller (Jüri Özel Ödülü, Hürriyet Özel Ödülü, Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü, Genç Kırmızı) dağıtılacak. Diğer kategoriler ise; medya, genel, sektörel, teknik kategoriler olarak ayrılıyor.

Yaratıcı üniversiteliler için “GENÇ KIRMIZI”

Yaratıcı gençleri sektöre kazandırmak, basın reklamlarındaki yaratıcı uygulamaları artırmak amacıyla bu yıl hayata geçirilen “Genç Kırmızı” projesi, reklama ilgi duyan ve bu alanda eğitim almakta olan üniversitelilere açık online basın ilan yarışması olarak tasarlandı. Genç Kırmızı katılımları 31 Aralık 2008 tarihinde tüm başvuruların tamamlanmasıyla, jüri oylama sürecine girdi. Toplam 27 üniversiteden, 33 fakülte ile 165 ekibin başvurduğu Genç Kırmızı’ya toplam 283 iş katıldığı Genç Kırmızı Jüri oylama süreci başladı. Ilk etapta üniversitelerden belirlenen danışman ve hocalardan oluşan jüri ekibi tarafından değerlendirilecek ve ilk 5 burada belirlenecek. Ikinci etap olarak bu ilk 5 ekip 22 Ocak 2009 tarihinde Kırmızı Jürisi tarafından değerlendirilerek, ilk 3’e girecek ekipler ödüllendirilecek. “Genç Kırmızı” ödülleri, “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri”nin verileceği 23 Şubat 2009’da yapılacak ödül töreni gecesinde sahiplerini bulacak.

Jüri üyeleri en yaratıcı “Kırmızı”ları belirleyecek!

Kırmızı Ödülleri’nin jürisinde sadece kreatifler değil aynı zamanda ajans yöneticileri, müşteri ilişkileri yöneticileri ve reklam veren temsilcileri de bulunuyor. Yarışma, dünyada reklam yaratıcılığı yarışmaları arasında bu yanı ile de farklı bir konumda yer alıyor.

Bu yıl Kırmızı Ödülleri, Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu başkanlığında 13 kişilik jüri üyesi tarafından değerlendirilecek. Jüri üyeleri arasında; TBWA’den Ahmet Akın, Manajans Thompson’dan Alper Canıgöz, Rafineri’den Ayşe Bali; MEDİA EDGE CIA’den Banu Tekin, FRÖG’den Derya Tambay, Grey İstanbul’dan Engin Kafadar, Puplicis Yorum’dan Faika Ergüder, Alice BBDO’dan Haluk Sicimlioğlu, Medina Turgul’dan Kurtcebe Turgul, Teknosa’dan Mehmet Nane, Akbank’tan Murat Göllü, Eti’den Şule Şamlı ve Concept’den Volkan İkiler yer alıyor. Yarışmanın moderatörlüğü ise Gürül Öğüt tarafından yapılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.