MediaCat

Kiraz Mevsimi açık ara farkla Sosyal TV listesinde birinci sırada

23-25 Ağustos tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

Kiraz Mevsimi açık ara farkla Sosyal TV listesinde birinci sırada

Kiraz Mevsimi, Cuma akşamı yayınlanan bölümü ile Sosyal TV’de yine çok yüksek bir çıkış ile yayın gününü birinci sırada kapattı. 38.250 izleyiciden toplamda 51,159 Tweet alan dizi yayılımda 55,761,670 Sosyal TV izleyicisinin Twitter akışında yerini aldı. “Kiraz Mevsimi’ni izlerken mutlu oluyorum sonra öyle bi aşk yaşamadığım için mutsuz oluyorum. Tuhaf.” diyen izleyiciler bu hafta Öykü ve Ayaz arasındaki gelişmelere ek olarak Mete ile Şeyma hakkında da sıklıkla konuştu. Öykü ve Ayaz’ın restoran sahnesi ve Mahmut karakteri gecenin en çok konuşulan sahneleri arasında yer aldı. “Biri ak biri kara. Kız güzel oğlan zampara. Derler imkansız unut bu yolu. Bakarsın aşk olur olmayacak bir anda.” gece boyunca en çok paylaşılan alıntılar arasında yer aldı.  Dizi en yoğun saatinde dakikada 441.8 Tweet alarak sezondaki dizilerle rahatlıkla kapışabileceğini kanıtladı.

Medcezir’in bir haftadır heyecanla beklenen sezon tanıtımı yayınlandı ve dizi bu sayede günü ikinci sırada kapattı. 3,604 izleyiciden toplam 5,733 Tweet alan dizide izleyiciler hep bir ağızdan “sil bastan başlamak gerek bazen” dediler. Sosyal TV izleyicileri aynı zamanda en unutulmaz sahnelerden derlenmiş bir videoyu da paylaşmayı ihmal etmedi.

ATV’nin sevilen dizisi Diğer Yarım, yayın gününde Sosyal TV’de üçüncü sırada yer aldı. İzleyiciler bir yandan bölüm ile ilgili paylaşımlarını yaparken bir yandan da dizinin yeni sezonda devam edeceği haberi ile ilgili yorumlarını paylaştı. İzleyicilerden başrolü aynı aktris oynamasına rağmen Esma karakterini daha çok sevdiğini dile getirenler olurken Esma ve Tarık çifti bütün çiftler arasında en tatlı olanı ilan edildi.

Kaçak Gelinler tekrar bölümü ile Sosyal TV’de Cuma gecesi dördüncülüğü kaptı. “Hayatımdaki yerini bilmiyorum Şebnem, ama hep hayatımda ol istiyorum.” en çok paylaşılan alıntılar arasında yer aldı. Günün en çok etkileşime geçilen hesapları @furkandic, @selinlikli, @kacakgelinleriz, @furkandicfc, @furkanandicfc, @izmiringozdesi, @firataltunmesef, @baysaldeniz ve @startv oldu.

Ulan İstanbul Sosyal TV’de bir günü daha ilk beşte kapattı. İzleyiciler Cumartesi günü Kanal D Magazin’deki röportajın haberini aralarında paylaşırken bir yandan da kanalın dizilerini izlememeye yeminli izleyicilerin Ulan İstanbul için nasıl tekrardan ekran başına geçirdiklerini konuştu. Ferdi ve Derya hayranları boş durmadı ve 9. bölümden sahneler paylaştı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu

Sosyal TV’de yeni sezona hazırlanan izleyiciler hafta sonu tekrarlarında da boş durmadı.  Kiraz Mevsimi bölüm arkası tartışmaları ve Cumartesi günü yayınlanan tekrar bölümü ile yine birinci sırayı kaptı. 6,904 izleyiciden toplamda 8,745 Tweet alan dizi yayılımda 15,194,975 izleyicinin Twitter akışında yer aldı. Medcezir’in yeni sezon fragmanı konuşulmaya devam ederken toplamda aldığı 2,726 Tweet ile ikinci sıraya yerleşti. Ulan İstanbul ise Cumartesi gecesi yayınlanan tekrarı ile 1,545 Tweet aldı ve günü üçüncü sırada kapattı.

Kiraz Mevsimi bir Pazar gününü daha zaferle kapatırken, TRT 1’in sevilen Spor Programı Stadyum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i konuk ettiği programı ile sezonu açtı ve 1,215 izleyiciden aldığı toplam 2,259 Tweet ile günü ikinci sırada kapattı. Medcezir yeni sezon hazırlıklarına devam eden Sosyal TV izleyicilerinin akıllarından ve parmak uçlarından eksik olmadı. “Sen benim tek doğrumsun. Sen benim için bir seçenek değilsin” en çok paylaşılan alıntı oldu. 1,662 izleyiciden toplamda 2,010 tweet alan dizi yayılımda 6,366,132 izleyicinin Twitter akışında yer alarak günü üçüncü sırada kapattı.

 

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 22-23-24 Ağustos 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.