Kia’nın tırnaklarla yapılan stop motion reklamı

Kia dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve kağıt gibi bir materyalle değil yapma tırnakla stop motion animasyon hazırladı.

26.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Kia dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve kağıt gibi bir materyalle değil yapma tırnakla stop motion animasyon hazırladı. Bu animasyon Kia’nın yeni Picanto model arabasının tanıtımında kullanılıyor.

Picanto, Kia’nın en küçük boyuttaki araba modeli. Arabanın küçüklüğünü anlatmak için Kia tırnaklardan stop motion animasyon hazırladı. Reklamın sloganı "Mini değil küçük ve küçük güzeldir". Bu slogan küçük anlamına gelen small kelimesinin sonunun her şey anlamına gelen All ile bitmesiyle bir kelime oyunu kurmuş. smALL is beautiful denerek Picanto’nun hem küçük hem de her şeye sahip olduğu ima edilmiş.  

Bu animasyonda 1200 şişe oje, 900 tırnak ve her tırnağın boyanması için 2 saat harcanmış. Animasyonun tamamlanması toplam 25 gün sürmüş.

Tırnak boyalı araba reklamı, Picanto’nun hedef kitlesini göz önünde bulundurulunca da oldukça ilgi çekici. Markanın hedef kitlesi şirin, dinamik arabaları seven şehirli kadınlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.