MediaCat

KFC, Çin’de akıllı telefona kavuştu

Markadan Çin’deki 30’uncu yıl dönümü kutlaması.

KFC, Çin’de akıllı telefona kavuştu

Çin’deki 30’uncu yıllarını kutlayan iki şirket KFC ve Huawei, fast food zincirinin yıl dönümü için sınırlı sayıda üretilen, üzerinde Albay Sanders’ın yüzünün bulunduğu, ateş kırmızısı bir akıllı telefon çıkardı. Her iki markanın da logosunu taşıyan telefonun üzerinde bir de KFC’nin Çin’deki ilk yılı olan 1987 yazısı bulunuyor.

Çin’e giriş yapan ilk Batılı markalar arasında bulunan KFC, ülke sınırlarında McDonald’s’tan daha büyük bir paya sahip. KFC, mobil ödeme yönteminin kabulü, mobil oyunlar ve Şanghay’da açtığı robotların çalıştığı bir restoran gibi çeşitli dijital atılımlar ile imajını sürekli olarak taze tutmaya da gayret ediyor. KFC’nin 30’uncu yılında satışları da yüzde 4 oranında artmış durumda.

Sınırlı sayıdaki 30’uncu yıl telefonunun duyurusu, iki markanın bir araya geldiği bir etkinlikte yapıldı. Fakat telefonun satış fiyatı ya da hangi noktalarda satılacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Alibaba Group’un TMall platformunda bir mağazası bulunan KFC’nin, yeni telefonun satışını bu kanal üzerinden gerçekleştirmesi olasılıklar arasında.

KFC’nin 30’uncu yıl projeleri üzerinde çalışan Ogilvy & Mather Şanghay, telefon hakkındaki haberleri Çin’deki WeChat uygulaması üzerinden paylaştı. Cihaz, KFC’nin Çince uygulaması yüklü bir şekilde çıkacak ve aynı zamanda içerisinde yeni bir müzik özelliği de barındıracak. Tüketiciler, akıllı telefon çağında bir nevi müzik kutusu işlevi görecek bu uygulama aracılığı ile KFC restoranlarında dinlemek istedikleri müzikleri seçebilecekler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.