Kennedy suikastini aydınlatan viral

X-Men’in yeni filmi için hazırlanan viral Kennedy suikasti için yepyeni bir senaryo sunuyor.

28.11.2013 - 11:22 | Tuğba Özögretmen

Önümüzdeki yıl beyaz perdede izleyicilerle buluşacak olan ‘X-men: Days of Future Past’ filmi için hazırlanan viral filmde, eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin ölümü üzerine yeni bir teori ortaya atılıyor. Tesadüfi olarak suikastin 50’nci yılına denk gelen kampanyada öne sürülen iddia, tetikçi Lee Harvey Oswald’in ardındaki asıl ismin Magneto olduğu yönünde.

Filmin anlattıkları, inandırıcılığı tartışma yaratan bu senaryodan ibaret değil. İzleyiciler film aracılığıyla, tüm karakterler hakkında detaylı bilgiler elde edebildikleri thebentbullet.com adlı bir siteye de yönlendiriliyorlar. Reklam filminin yanı sıra, sitede yer alan Magneto hakkındaki uydurma belgesel de Ignition ajansının imzasını taşıyor. Bunlara ek olarak ziyaretçilerin sitede, yazar Harper Simmons tarafından kaleme alınan ve suikaste dair tarihi detayların yer aldığı ‘The Bent Bullet’ makalesi, kurmaca fotoğraf ve videolar gibi dokümanlara da ulaşması mümkün.

[youtube]http://youtu.be/ByCY2UYLHG8[/youtube]

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.