Yalnızlığa dijital çözüm

Startup Weekend St. Louis’den görünmez kız arkadaş uygulaması.

28.11.2013 - 12:09 | Arzu Nilay Kocasu

İş hayatınızın yoğunluğu duygusal yaşantınızı öldürüyor mu? Belki de aslında yalnızca ara sıra yolladığı sıcak mesajlarını okuyabileceğiniz fakat günün sonunda sizden hiçbir şey talep etmeyecek bir sevgili arıyorsunuz. Hayallerinizdeki sevgiliye 9.99 dolardan başlayan fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Bir Startup Weekend St. Louis inisiyatifi olan Invisible Girlfriend, aylık olarak ödenecek bir meblağ karşılığında kullanıcılarına -ihtiyaçlarına göre- farklı özelliklerle donanmış görünmez kız arkadaşlar satıyor. Hemcinsleriyle sürdürdükleri ilişkilerini çevrelerinin tepkisini çekmemek için gizli tutmak zorunda kalanlardan romantizm yerine işlerine odaklanmayı tercih edenlere kadar son derece çeşitlilik gösteren bir kullanıcı kitlesine hitap ettiklerini belirten proje yaratıcısı Matt Homann’ın açıklamasına göre uygulama, geniş bir ihtiyaçlar yelpazesine hizmet verebilecek şekilde kurgulanmış.

İhtiyaçlar farklı olunca, görünmez kız arkadaş için ödenecek bedel de aynı şekilde farklı oluyor. Görünmez sevgilinizden tek beklentiniz ‘yalnızca konuşmak’ ise ayda 9.99 dolar ödeyerek ondan mesajlar, otomatik aramalar ve hediyeler alabiliyorsunuz. ‘Daha ciddi’ bir birliktelik isterseniz ayda 29.99 dolar ödeyerek bir önceki pakete ek olarak Facebook ilişki durumunuzu değiştirebiliyor ve kız arkadaşınızın size yolladığı sesli mesajları dinleyebiliyorsunuz. Son olarak ayda 49.99 dolar karşılığında görünmez kız arkadaşınızla telefonda konuşabiliyorsunuz.

Fikrin ne kadar sağlıklı olduğu tartışıladursun, ekip ikinci projeleri olan Görünmez Erkek Arkadaş’ın hazırlıklarına başlamış bile.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.