MediaCat

Kel başa bedava Whopper

Burger King Brezilya’dan saç dökülmesi tipi arabaya servisi andıranları ödüllendiren kampanya.

Kellik Brezilya sosyal medyasında çokça tartışılan bir konu ve saçların döküldüğü bölgelere göre kellik tipleri ufak havuz, tüylü kellik ya da alnı geniş gibi tanımlamalarla anılıyor. Ajansı DAVID São Paulo ile birlikte Burger King, yeni kampanyasında bu tiplerden en yaygın olanını, “Bald Thru”yu odağına alıyor.

Alındaki açılmaların giriş ve çıkışı, tepedeki açıklığın sipariş noktasını andırmasıyla arabaya servise benzetilen Bald Thru tipinin, arabaya servis hizmeti için kusursuz bir elçi olabileceği fikrindeki Burger King, onu ücretsiz Whopper ile selamlıyor. Marka, kellik tipi Bald Thru olanlara bedava Whopper kazanabilecekleri haberini eğlenceli reklam filmiyle veriyor.

Kampanya aynı zamanda Meta platformları, X ve TikTok’ta da yayınlanıyor.

DAVID São Paulo Yönetici Kreatif Direktörü Rogério Chaves, kampanyanın ilk birkaç gününden yüzlerce Whopper dağıtıldığını, sosyal medyada çokça konuşularak gerçek bir başarı yakalandığını söylüyor. Ajansın yönetici kreatif direktörlerinden Fabrício Pretto ise kampanyanın, Burger King’in ülkedeki diğer çalışmalarındaki eğlenceli tonunu sürdürdüğünü, markanın herkesi kucakladığını eğlenceli şekilde gösterdiğini ifade ediyor.

Yayınlandıktan sonra birkaç gün içinde basında ve sosyal medyada en çok ilgi gören konular arasına giren kampanya kapsamında yarım milyon Brezilyalı Burger King restoranlarının yolunu tutarken, sosyal medyada 22 bin video paylaşıldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.