Karadayı’nın dönüşü Twitter’da yankı buldu

Dizi hem geleneksel ölçümlerde, hem de sosyal medya ölçümlerinde ilk sıraya yerleşti.

16.09.2014 - 16:39 | MediaCat

Karadayı'nın dönüşü Twitter'da yankı buldu

ATV‘nin efsanevi dizisi Karadayı ekranlara hızlı bir dönüş yaptı. Mahir‘in ailesinin akıbetini merak eden izleyiciler heyecanla bekledikleri dizileri için ekranlarının ve klavyelerinin başına geçtiler ve dizi günü sosyal TV reytinglerinde birinci sırada tamamladı. İzleyiciler sıklıkla bölümün yoğun ve duygusal olduğu ile ilgili paylaşımlar yaparken “ağlamaktan helak” olduklarını yazdılar. “Annesi ölene öksüz, babası ölene yetim derler… Ama evladı ölene bir sıfat bile koyamamışlar” alıntısı gece boyunca en çok paylaşılan alıntılar arasında yer aldı. Twitter izleyicileri aynı zamanda oyunculukları yere göğe sığdıramazken, Bergüzar Korel‘in oyunculuğu ayrıca takdir topladı.

Karadayı'nın dönüşü Twitter'da yankı buldu

Star TV‘nin çok beklenen yeni dizilerinden Reaksiyon, Pazartesi gecesi ekranlardaki yerini aldı ve sosyal TV’de de ilk yayın gününü ikinci sırada kapattı. İzleyiciler çekim kalitesini beğendiklerini ve diziden daha çok bir film gibi olduğu ile ilgili yorumlar paylaştılar. Gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri Erdal Beşikçioğlu oldu ve hayranları adeta oyuncunun ekrana dönüşünü eş zamanlı bir şekilde kutladı. İzleyiciler Beşikçioğlu ile ilgili paylaşımlarında Behzat Ç.’den “amirim” kalıbını kullanmaya devam etti. Bazı izleyiciler artık Pazartesi günlerinin onlar için Reaksiyon demek olduğu ile ilgili paylaşımlar yaparken, dizinin fazla hızlı açıldığı ve bir “kim kimdir” açıklamasının gerekliliğini dile getirdi. Diziyi Kurtlar Vadisi‘ne benzeten izleyiciler de yoğunluktaydı. İzleyicilerin bir kısmı bu konu ile ilgili görüşlerini paylaşırken bir kısmı “derin devlet” mevzusunun artık sıkıcı olmaya başladığını dile getirdi.

Reaksiyon hızlı başladı

Ulan İstanbul‘da bu hafta izleyiciler dizilerinin yerini sağlamlaştırmak için ekranlarını başına geçti ve Nevizadeler’in peşinden #paralarkimde diyerek bir Pazartesi akşamını daha üçüncülükle kapadı. İzleyiciler dizilerine başlarken paraların kimde olduğunu tahmin etmeye çalışarak başladı. Karlos bu bölümde hayranları tarafından gene sıklıkla anıldı. Ferdi’nin Ada’yı öpmemesi hayranlar arsında destek gördü ve Ferdi’den bekledikleri gibi bir davranış olduğunu sık sık dile getirdiler.

Fox TV Ana Haber, haber programları arasındaki yükselişi süremeye devam ederken sosyal TV’de de Pazartesi gününü dördüncü sırada kapattı. 1.446 izleyiciden toplamda 3.243 tweet alan program yayılımda 9.582.621 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Kelime Oyunu Fox TV'yle geri döndü

Ali İhsan Varol‘un ekranlara dönüşü hızlı oldu. Yeni yayın döneminde Fox TV ile anlaşan sunucu, sevilen yarışması Kelime Oyunu ile sezonu açtı ve ilk yayın gününde Twitter reytinglerinde beşinci sırayı kaptı. İzleyicilerin Kardeş Payı dizisinden tanıyıp sevdiği Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan‘ın konuk olduğu bölüm izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Ali İhsan Varol’un dönüşünü beklediklerini ve Kelime Oyunu’nun devam ediyor olmasına sevindiklerini sık sık paylaşan izleyiciler programın hızlı bir açılış yapmasını ve konukların ne kadar iyi olduğu ile ilgili görüşlerini de paylaştı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

MediaCat sosyal medya reytingleri, 15 Eylül 2014 Pazartesi

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 15 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.