Kale Tasarım Merkezi açıldı

Kale Grubu'nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kalekim'in santralistanbul anasponsorluğu kapsamında...

10.10.2008 - 11:18 | MediaCat

Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kalekim’in santralistanbul anasponsorluğu kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi programı ile birlikte oluşturduğu Kale Tasarım Merkezi açıldı.

Tasarım platformu olarak işlev görecek olan Kale Tasarım Merkezi, santralistanbul’da E4 eğitim binasında yer alıyor. Kale Tasarım Merkezi’nin bulunduğu alan Mimar Nevzat Sayın tarafından tasarlandı.

9 Ekim 2008, Perşembe günü santralistanbul Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen Kale Tasarım Merkezi’nin basın toplantısına katılan Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Programı Direktörü Serhan Ada, Kale Tasarım Merkezi’nin amaçları, işleyişi ve projeleri hakkında bilgi verdiler.

Zeynep Bodur Okyay konuşmasında “Türkiye’de tasarım kültürü oluşturmak konusunda tasarımcılar, üniversiteler, sanayiciler, üreticiler olarak rekabetçi olabilmek için yerel kaynakları nasıl kullanacağımız konusunda hep birlikte kafa yormak gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle bir tasarım merkezi fikrini santralistanbul anasponsorluğu kapsamında hayata geçirelim istedik. Ben, Kale Tasarım Merkezi’nin bir proje kültürü ortamı oluşturmak açısından önemli olduğuna inanıyorum. Türk tasarımcıların yaptığı iyi çalışmaların, projelerin bir merkezde buluşması gerekiyor. Bir platformda bu tasarımların görülebilir, hissedilebilir olması kadar, bir fikrin doğması ve metaya dönüşmesi de çok önemli bir konudur. Bu konu üzerinde yoğunlaşılırsa Türkiye’nin ülke olarak değerini arttırır, İstanbul’u da dünya kenti olarak önemli kılar. Kale Tasarım Merkezi’nin bu anlamda önemli bir işlevi yerine getireceğine ve Türk tasarımına katkısı olacağına gönülden inanıyorum.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.