Kale Grubu, Kaleplus markası ile mutfak sektöründe

Yapı Sektöründe Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor, RocaKale, Kaledekor...

14.05.2008 - 17:12 | MediaCat

Yapı Sektöründe Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor, RocaKale, Kaledekor, gibi lider markalara sahip Kale Grubu, Kaleplus markası ile mutfak mobilyaları sektörüne giriyor.

50 yılı aşkın deneyimi, kalitesi ve lider markaları ile ıslak mekanlara çözümler sunan Kale Grubu, değişen pazar koşulları ve yaşam standartları, farklılaşan müşteri beklentileri paralelinde beliren yeni ve farklı bir çözüm konseptinin önemli bir bölümünü tamamlamak üzere mutfak ve banyo mobilyası üretimine başladı.

Balıkesir-Bandırma’da kurduğu fabrikasıyla 2008 yılı başında üretime geçen Kale Grubu, mutfak mobilyasında Kaleplus markası ile hizmet verecek.

14 Mayıs 2008 tarihinde Ritz Carlton, İstanbul’da gerçekleştirilen Kaleplus “Basın Lansmanı”na Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Seramik Grup Başkanı Tarık Özçelik, Kaledekor Genel Müdürü Altuğ Akbaş katıldı. Basın toplantısında Kaleplus; markası, teknolojisi, hedefleri, ürünleri ve logosu hakkında bilgiler paylaşıldı.

Basın toplantısında açılış konuşması yapan Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay “Kale Grubu, tek bir çatı altında Seramik Kaplama Malzemeleri, Yapı Kimyasalları, İzolasyon, Boya, Seramik Sağlık Gereçleri, Armatür, Akrilik Küvet ve Banyo Mobilyası ürün gamlarının birleştiren inşaat sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip gruplardan biri olduğunu vurgulayarak, bu ürün gamını tamamlamak üzere mutfak mobilyası sektörüne girdiklerini, bu alan artı bir hizmet alanını simgelediği için yeni markayı Kaleplus olarak belirlediklerini söyledi. Okyay sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz, öncü ve pazarın talebi olan yeniliklere anında cevap verecek teknoloji ve tasarım yatırımlarıyla katma değer katacak fonksiyonları ürünlerimize yansıtarak, markalarımızın gücünü artırmaktır. Yenilikçi, genç ama Kale’nin tüm deneyimini, güvenirliliğini taşıyan yeni bir marka yarattık. Kale Ailesi’nin yeni üyesi Kaleplus’ın, mutfak mobilyaları sektörüne yeni dinamikler getireceğine ve başarılı olacağına yürekten inanıyorum.’’

Kale Grubu Seramik Grup Başkanı Tarık Özçelik ise, 10 milyon Euro’luk yatırımla Bandırma’da gerçekleştirdikleri tesislerin son teknoloji ile donatıldığını, pek çok üretim hattının Türkiye’de ilk kez kullanılan teknolojiye sahip olduğunu anlattı. Tarık Özçelik, Kale Grubu’nun, Kaleplus markası ile mutfak sektöründe bilinen ve güvenilen ilk iki markadan biri olmayı ve ihracat yapmayı hedeflediğini söyledi. Özçelik, Kaleplus’ın en iyi müşteri deneyimini sunma konusunda sektördeki en başarılı mutfak markası olma vizyonuna, müşteri beklentilerini karşılarken; mükemmel ürünü, hizmeti, söz verdiğimiz zamanda eksiksiz teslim ederek ulaşacaklarını belirtti.

Kaledekor Genel Müdürü Altuğ Akbaş ise Kaleplus’ın ürünleri, pazarlama stratejileri ile satış ve satış sonrası hizmetler hakkında bilgiler verdi. Ürün modelleri ve isimleri konusunda doğadaki Kamille, Alaria, Orris, Aneto, Tamarin gibi baharat ve şifalı bitkilerden esinlendiklerini belirten Akbaş “Farklı zevklerdeki alıcı gruplarına hitap eden Kaleplus, aynı zamanda geniş makine parkuru, uzman hizmet kadroları ile toplu projelere de hizmet veriyor.” dedi.

Uluslararası kalite standartlarda üretim gerçekleştiren Kaleplus’ın Bandırma’daki fabrikası toplam 100.000 m² açık alan üzerine, 10.000 m² kapalı alanda kurulu. İleri teknolojinin son örneği olan tesisler, yılda 120.000 adet plaka işleme ve boyama kapasitesine, yıllık 30.000 takım mutfak üretme kapasitesine sahip bulunuyor. Yüksek teknoloji ile donanmış makine parkuru; panel ebatlama, kenar bantlama, CNC Freze ve delik makinesi, membran press, hassas kalibre ve zımpara makinesi, boya-cila hattı ve kutu makinesinden oluşuyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan teknolojiyle kurulmuş boya-cila hattı, mutfak dolaplarında istenilen renkleri sıfır hata ile elde edebiliyor. Ayrıca tesislerde yüksek parlaklıkta lake ve cila yapılabiliyor.

Kaleplus, geniş kullanıcı kitlelerine hitap eden endüstriyel mobilya üretimi gerçekleştirmekle birlikte farklı tasarımları, zengin malzeme, renk ve model seçenekleri ile kişiye özel tasarımlar yaratılmasına olanak sağlıyor.

Bu yıl yirmi altı farklı kapak modeli ile tüketicilerin beğenisine sunulan Kaleplus otuz dokuz adet farklı model seçeneği ve on adet farklı malzeme seçeneği ile mutfakları bir yaşam alanı olarak daha zevkli hale getiriyor. Mutfak kapaklarında melamin, lake, doğal kaplama, laminat, Pvc, masif, sinterflex ve cam gibi malzemeler kullanılan Kaleplus, her yıl sezona yeni renkler, modeller ve tasarımlar hazırlayarak farklılık yaratmayı hedefliyor.

Kaledekor mağazalarında satışı gerçekleşecek olan Kaleplus, uzman kadrolarıyla, satış öncesi yönlendirme, danışmanlık, projelendirme ve mimari hizmetin yanı sıra satış sonrası montaj ve servis hizmetleri sunuyor. Yaşam alanlarına ve mekanlara renk katacak ve hayat verecek mutfak projeleri, tüketicilerin istekleri paralelinde, gelişmiş üç boyutlu tasarım programları ile alternatifli olarak hazırlanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.