Pınar’dan çocuklara özel süt

Türkiye’nin en çok tercih edilen sütü Pınar Süt’ten çocuklara özel yepyeni bir ürün; Pınar Çocuk Sütü...

14.05.2008 - 17:30 | MediaCat

Türkiye’nin en çok tercih edilen sütü Pınar Süt’ten çocuklara özel yepyeni bir ürün; Pınar Çocuk Sütü…

1–9 yaş arası çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine destek olmak amacıyla mineral ve vitaminlerle zenginleştirilmiş bu özel sütü hem çocuklar hem anneler çok sevecek. Pınar Çocuk Sütü ile çocukların süt içme alışkanlığının arttırılması hedefleniyor.

Annelerin güvendiği marka Pınar, 1–9 yaş arası çocukların ihtiyaçlarına göre geliştirdiği Pınar Çocuk Sütü’nü Swiss Otel’de düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Lezzetiyle çocukların, onların gelişimine sağladığı destekle de annelerin vazgeçilmezi olacak bu özel sütün tanıtım toplantısında Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu, Yaşar Holding Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu, Ticari Operasyonlar Başkan Yardımcısı Azmi Gümüşlüoğlu, Pınar Süt Genel Müdürü Ergun Akyol ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenterolojisi ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Tufan Kutlu hazır bulundu.

Pınar Süt’ten 10 milyon Euro’luk yatırım

Sunuculuğunu oyuncu Berna Laçin’in üstlendiği toplantıda konuşma yapan Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu, Yaşar Gıda Grubu olarak 2007 yılında 1 milyar YTL’nin üzerinde ciro rakamına ulaştıklarını, satışların yüzde 17 oranında bir büyüme gösterdiğini ve yaklaşık 27 milyon USD’lik ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. 2008 yılı hedeflerini “Satışta yüzde 25, ihracatta ise en az yüzde 16 oranında büyümeyi planlıyoruz.” sözleriyle açıklayan Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu, Yaşar Gıda Grubu’nun amiral gemisi konumunda olan Pınar’ın kuruluş tarihi 1975’ten bu yana tüketicisine sağlıklı ve üstün kaliteli ürünler sunmak için çalıştığının altını çizdi. Pınar’ın yüzde 26 pay ile uzun ömürlü süt pazarında lider konumda olduğunu ve 2008’de de bu liderliğini sürdüreceğini anlatan Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu, “2008 için 10 milyon Euro değerinde yatırım planlıyoruz. Bu yıl Pınar Çocuk Sütü’nün yanı sıra çocuk kategorisindeki diğer ürünlerimiz için de yeni yatırımlarımız olacak” dedi.

Operasyonlar Başkanı Olcay Sunucu da Pınar Süt’ün kuruluş felsefesinde ülkemize ve çocuklarımıza sağlıklı beslenme imkânı sağlamanın yattığını söyledi: “Çocuklarımız tam 33 yıldır Pınar Süt sayesinde güvenilir ve sağlıklı sütü içiyorlar. Biz onlar için çok sevecekleri yepyeni ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz”.

Hedefimiz çocukların daha fazla süt içmesini sağlamak

Ticari Operasyonlar Başkan Yardımcısı Azmi Gümüşlüoğlu ise sözlerine Türkiye’nin çocuk nüfus sayısı yüksek olan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekerek başladı. Ülkemizde 1–9 yaş aralığında 11.2 milyon çocuk olduğunu belirten Azmi Gümüşlüoğlu, “Bu yaş aralığındaki çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için her gün 2 bardak (400 ml) süt tüketmeleri gerekiyor. Ancak ülkemizde bu miktar 1/3 bardak (63 ml) oranında. Eğer sadece paketli süt tüketilme oranını verecek olursak 1/8 bardağa (26ml) kadar düşüyor. Yeni ürünümüz Pınar Çocuk Sütü ile hedefimiz çocukların süt içme alışkanlığını arttırmak, Türkiye’nin çocuk sütü olmak” şeklinde konuştu. Gümüşlüoğlu, ‘’ Mineral ve vitaminlerle zenginleştirilerek çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine destek olmak amacıyla üretilen Pınar Çocuk Sütü, içerdiği prebiyotik lifler sayesinde de bağışıklık sistemlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır” diye açıkladı.

Hem çocuklar hem anneler sevecek

1–9 yaş arası çocukların her gün 2 bardak süt tüketmesi; büyüme, gelişme, yeterli protein, demir, çinko ve kalsiyum açısından büyük önem taşıyor. Güçlü kemikler, büyüme ve gelişme, beyin gelişimi, diş sağlığı açısından en temel besin kaynağı olan süt, şimdi Pınar Çocuk Sütü ile evlere giriyor.Tüketici araştırmaları sonucunda lezzeti çocukların damak tadına göre geliştirilen Pınar Çocuk Sütü, hem çocukların hem annelerin vazgeçilmezleri arasına girecek. Pınar’ın üstün kalitesi ile Pınar Süt’ün uzmanlığının çocuklar için buluştuğu Pınar Çocuk Sütü, 0,5 lt’lik ve 0,2 lt’lik ambalajlarda sunuluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.