Kahve kapsüllerinden bisiklete

Nespresso'dan iki tekerli bir sürdürülebilirlik hamlesi.

26.08.2019 - 13:27 | Sencer Uçar

Kahve kapsüllerinden bisiklete

Tüketicilerin, tercihlerinin çevresel etkileri üzerine gittikçe daha ince eleyip sık dokuduğu, markaların da tüketicilerin bu çevre dostu tutumlarına hitap eden adımlarını sıklaştırdığı günümüzde kahve markası Nespresso, İsveçli bisiklet üreticisi Vélosophy ile işbirliğine giderek, geridönüştürülmüş kahve kapsüllerinden oluşan bir bisiklet üretti.

Tek kullanımlık kapsüllerin çevreye verdikleri zarar nedeniyle sıkça eleştirildiği günümüzde marka, alüminyumdan yapılan ve genellikle sıradan tesislerde geridönüştürülmesi mümkün olmayan kapsüllerini kendisi toplamak zorunda kalıyor. Toplamda 300 kapsül kullanılarak üretilen bisikletiyle marka, Nespresso tüketicilerini kapsül geridönüşüm şemasını kullanmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Nespresso CEO’su Jean-Marc Duvoisin, “Vélosophy işbirliğimizle kahve severlere Nespresso kapsüllerindeki alüminyumun geridönüştürülmesinin potansiyelini göstermek istiyoruz. Geridönüştürülmüş kapsülleri kullanarak harika bisikletler yapan Vélosophy, gerçekten anlamlı bir deneyim yaratmak için sürdürülebilirliği ve stili bir araya getiriyor ve geridönüşümün önemini canlandırıyor.” diye konuştu.

300 kapsülden yapılan bisiklet Nespresso’nun Arpeggio kahve kapsüllerinin rengi olan parlak mor renginde ve kapsül şeklinde zille tutacak şeklinde bir sepete sahip.

Nespresso ve Vélosophy işbirliğiyle hayat bulan bisikletin fiyatı ise bin 290 euro. Bin adet üretilen bisikletlerden satılan her biri için Vélosophy, Afrika’da eğitim gören bir kız çocuğuna bağışta bulunacak.

Kaynak: Cnn.com, Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.