İstinyePark Eylül ayında açılıyor

Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla hayata geçirilen ve farklı mimarisi ve tasarımı ile İstanbul’a yepyeni bir konsept getirecek olan İstinyePark, Eylül ayında açılıyor.

21.08.2007 - 11:49 | MediaCat

Orjin Grup ve Doğuş Grubu ortaklığıyla hayata geçirilen ve farklı mimarisi ve tasarımı ile İstanbul’a yepyeni bir konsept getirecek olan İstinyePark, Eylül ayında açılıyor.

87 bin metrekare mağaza alanı olmak üzere toplam 270 bin metrekare inşaat alanına sahip İstinyePark, özgün mimarisi, alışveriş caddesi, cam kubbesi, yeşil ağaçlık alanlarının yanı sıra, sinema salonları, eğlence alanları, spor merkezi, restoran ve cafeleri ile hayatın her alanına seslenecek. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarını barındıracak olan İstinyePark, yaklaşık 300 mağazaya ev sahipliği yapacak

İstinyePark, özgün mimarisi ve cam kubbesinin yanı sıra ağaçlandırılmış açık alanları, üç bin araçlık otoparkı, bir şehir meydanı formu ile birleşen alışveriş caddesi; nostalji kokan klasik pazar yeri, modern ve çağdaşlığın kesiştiği bulvarı, her kesime ayrı ayrı seslenen eğlence, spor merkezi’nin yanı sıra, dünya ve Türk mutfağından farklı damak tatlarına imkan sunan restoran ve cafeleri ile hayatın her alanına hitap edecek. Maslak ve İstanbul Boğazı arasında konumlandırılan İstinyePark, rahat ulaşım imkanları ile İstanbul’da dolu dolu vakit geçirmek ve her türlü ihtiyacını gidermek isteyenlerin uğrak yeri olacak.

Dünyanın ve Türkiye’nin ‘En’leri İstinyePark’ta buluşuyor

Dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü, en kaliteli ve en seçkin giyim markaları tüketicilere kapılarını ilk kez İstinyePark’ta açacak. Türkiye’de ilk ya da en büyük mağazasını İstinyePark’ta açacak olan markalar arasında Armani Jeans, DKNY Jeans, Dolce & Gabbana, Ferre, Gucci ve Paul Smith gibi moda devleri bulunuyor. İstinye Park, dünya devlerinin yanı sıra seçkin Türk markalarına da bünyesinde yer verecek. Vakko, Beymen, Boyner, Mudo Concept, Gilan, Machka, Derishow gibi seçkin Türk markaları da İstinyePark’ta tüketicilere ulaşacak.

İstanbul’da toplam 200’ün üstünde modacıyı bir araya getiren tek alışveriş merkezi özelliğine sahip İstinyePark’ta, 300’e yakın mağaza, 40’a yakın cafe ve restoran, biri İstanbul’un tek 3 boyutlu IMAX teknolojisine sahip sinema salonu olmak üzere toplam 12 sinema salonu ile AFM yer alacak. Ayrıca, İstinyePark’ta, 6.000 m2 alana yayılmış, açık-kapalı havuzları, büyük bir SPA’sı bulunan spor ve yaşam merkezi olan Hillside City Club İstinye’de uzman eğitmenler eşliğinde spor yapmanın ayrıcalığı da yaşanacak.
Türkiye’de bir ilk: Alışveriş Caddesi

İstinyePark, sahip olduğu yepyeni konsept ile Türkiye alışveriş merkezlerine yeni bir soluk getirecek… Özgün mimarisi, Alışveriş Caddesi, Bulvarı, nostaljik Pazar Yeri ve Meydan Alanı ile birçok ilke imza atacak…

İstinyePark’ın, açık alanda yer alan Park bölümünde, Türkiye’deki alışveriş merkezlerinde bir ilk olan alışveriş caddesi yer alacak. Bu cadde; yeşil park alanı, su ve lazer oyunlarıyla bezenmiş havuzu, dünya modasına öncülük eden mağazaların sıralandığı sokakları ile bir şehir meydanını çağrıştıracak. Burberry, Chloe, Coach, Etro, Louis Vuitton, Paul Smith gibi dünya markalarının yer alacağı bu meydana otomobil ile girmek ve valet parking hizmetlerinden yararlanmak mümkün olacak. Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan cafe ve restoranlar Alışveriş Caddesi’ni daha da özel kılarken, alışveriş merkezinin diğer blokları ile bütünlük oluşturan Bulvar bölümü başlı başına farklı bir kimliği olan, çağdaş bir kapalı alışveriş merkezi olarak dikkat çekiyor. Yüksek tavanları ve gün ışığını süzen tavan tasarımı, bu bölüme özel bir atmosfer kazandırırken, Gap, Park Bravo gibi giyim markalarının yanı sıra, Esse, Darty, Teknosa gibi elektronik ve ev eşyası Zara Home gibi dekorasyon mağazaları da yer alacak.

Osmanlı mimarisinden esinlenerek oluşturulan Pazar Yeri, İstinyePark’ın ayrı bir özel mekanını oluşturuyor. Caddeye bakan dış cephedeki konumuyla nostaljinin ağır bastığı bu bölümde, kasaptan manava, balıkçıdan baharatçıya kadar pek çok seçeneğin en kaliteli örnekleri bir arada bulunabilecek.

Meydan sosyal bir merkez olacak

İstinyePark’ta, konser, defile gibi pek çok gösteri ve etkinliğin gerçekleştirilebileceği Meydan bölümü, yeni bir sosyal merkez olacak… Sinema, çocuk, eğlence ve yiyecek alanlarının bulunduğu bu bölüm, kentin sosyal merkezini, Gap Kids, Boyner, Network, Cacharel, Max Mara, Pronovias gibi mağazalarla İstinyePark’a taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.