İstanbul Bilgi Üniversitesi satıldı

Üniversitenin satışına dair detaylar netleşti.

04.09.2019 - 09:56 | Sencer Uçar

Laureate International bünyesindeki İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Can Holding’e satışı netleşti. Taraflar arasındaki anlaşma 90 milyon dolar karşılığında sağlandı.

Üniversitenin Can Holding’e satışının ardından Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu tarafından Sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır” ifadesi yer aldı.

Üniversitenin akademik ve idari kadrolarında bir değişiklik olmayacağının belirtildiği açıklama şöyle:

Bilime ve eğitime destek vermek, üniversite eğitimine yeni bir soluk getirmek amacıyla 1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Destekçi katılımlarının, gerek vakfımızı gerekse vakfımız tarafından kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni olumlu yönde etkilediğini geçmişimiz bize göstermektedir.

Üniversitemizin mevcut yönetimi ile akademik ve idari kadroları bir değişiklik olmaksızın görevine devam ederken; Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı başta olmak üzere diğer tüm uluslararası işbirlikleri de büyüyerek sürecektir.

Üniversitemiz dün olduğu gibi bugün de eğitim yolculuğuna “Okul için değil, yaşam için öğrenme” ilkesiyle devam etmektedir. Yeni dönemde de öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari kadromuzla birlikte ülkemiz eğitim hayatına sağlayacağımız katkıların artacağına inancımız tamdır.

Kaynak: Sozcu.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.