MediaCat

İlk ağızdan geleceğin ajans modeli

10’uncu yaşını kutlamaya hazırlanan Laundry Service’in global CCO’su Leo Macias ile Brand Week Istanbul’da buluşma fırsatını kaçırmayın.

İlk ağızdan geleceğin ajans modeli

2011 yılında sektörde küresel anlamda geçer akça sayılan ajans modelinin işlevselliğini yitirdiği, kreatif ajanslar ve medya ajansları arasındaki akışın yeni çağın hızına ayak uyduramadığı savından hareketle kurulan Laundry Service, o tarihten bu yana “ajans modeli” tartışmalarında referans verilen yapılardan biri oldu. Dijitalleşmenin gündelik hayatımız üzerindeki tesiriyle birlikte önemi katlanarak artan çok kanallı deneyimler üzerine uzmanlaşan Laundry Service’in hizmet anlayışını tanımlama biçimi de bu duruma referans verir cinsten: Ne çizgi üstü ne çizgi altı, çizgi içi (Through the line).

Laundry Service’in de taraflarından biri olduğu, geleceğin ajans modeli meselesindeki tartışmaları ilgiyle takip eden herkese iyi bir haberimiz var. Zira konunun en esaslı örneklerinden biri olarak varlığını sürdüren ajansın en kıdemli isimlerinden global CCO Leo Macias, Laundry Service ve onun hayat verdiği Cycle’ın ajans modeli anlatısında açtığı yeni ufukları paylaşmak üzere Brand Week Istanbul’a geliyor.

Gurur duyulacak işler yaratmak

Bu yıl 4-8 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Brand Week Istanbul’un Geleceği Tasarlamak temasına uygun olarak, geleceğin ajans modellerine ilişkin sunumuyla BWI sahnesinde yer almaya hazırlanan Leo Macias; Laundry Service ve Cycle’ın tüm dünyada imza attığı içeriklerin yaratıcılığından sorumlu isim.

Kariyerinin büyük çoğunluğunu uluslararası organizasyonlarda da söz sahibi Brezilya’da geçiren Kolombiyalı Macias’ın Laundry Service’e gelmeden evvel uğradığı duraklarda Ogilvy, Publicis, Talent Marcel, Havas, DM9DDB ve DDB Kolombiya gibi prestijli adresler yer alıyor.

Ödül koleksiyonunda D&AD, One Show, Clio Awards ve Effie’den kazandığı onlarca ödülün yanı sıra Cannes Lions’tan topladığı 30’un üzerinde Aslanı olan Macias’ın halihazırda iş sorunlarına yaratıcı çözümler bulduğu ağır toplar arasında Nike, P&G, McDonald’s, Nestlé ve Citibank gibi markalar var. Laundry Service ve Cycle’daki rolünü “büyük yeteneklerin gelişimine katkıda bulunup her birinin gurur duyacağı işler yapabilmelerine imkân vermek” olarak tanımlayan Macias’ın 2019’da ekibiyle birlikte imza attığı işler arasında ayakkabı kutusunu jenerik bir ambalaj olmaktan çıkaran Gümüş Aslan’lı Nike “Cable” Shoebox; kadınların kişisel bakım ürünlerine verdikleri ekstra vergiyi protesto eden Effie’li AxThePinkTax yer alıyor.

Profesyonel yaşamına paralel olarak plastik sanatlarla ilgilenen ve bu alandaki çalışmalarını eşiyle birlikte kurdukları apArt Private Gallery’de sergileyen Leo Macias; São Paulo, New York ve Bogota’da yer alan apArt aracılığıyla yaratıcı ekonomiye ve sanatçılara katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Bu yıl 4-8 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Brand Week Istanbul hakkında detaylı bilgiye Brandweekistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.