İstanbul Arkeoloji Müzeleri’sine yeni logo ve web sayfası

Dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzeleri artık bir Logo ve web sayfasına sahip...

20.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan İstanbul Arkeoloji Müzeleri artık bir Logo ve web sayfasına sahip.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, koleksiyonlarının çeşitliliği ve zenginliği ile Osmanlı İmparatorluğu’nun son yüzyılına damgasını vuran Batılılaşma hareketlerinin sonucunda kurulmuş olması bakımından Türk müzeciliğinde son derece önemli bir yere sahiptir. 1881 yılında ünlü ressam, müzeci ve arkeolog Osman Hamdi Bey, müdür olarak başına geçtiği müzenin koleksiyonunu İmparatorluk’un çeşitli yerlerinde yaptığı kazılarla genişleterek İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ni Avrupa standartlarına taşımayı başarmıştır.

TÜRSAB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan sekiz yıl süreli destekçilik, hizmet ve işbirliği protokolü ile, İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin faaliyetlerinin desteklenmesi ve ülkenin kültür ve turizmine yaptığı katkıyı artırmak amaçlandı.

Bu protokol çerçevesinde İstanbul Arkeoloji Müzeleri için öncelikle bir kurumsal kimlik çalışması yapıldı. Ziyaretçi hizmetleri ele alınarak eğitimli bir kadro oluşturuldu. Yeme içme alanları, hediyelik eşya ve kitap dükkanının yenilenmesine başlandı. Bu alanlardan elde edilecek gelirin tamamı müze için harcanacak.

reklamazzi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.