İşe yaradıkça küçülen bir canavar

IKEA'nın yeni reklamında eski eşyalar yeni sahiplerine kavuşuyor.

24.09.2019 - 10:25 | Arzu Nilay Kocasu

Artık ihtiyaç duymadığınız eşyalarla vedalaşabilmek iyidir. Artık ihtiyaç duymadığınız eşyalarla sorumluluk sahibi bir biçimde vedalaşabilmek ise daha iyidir. Hedef kitlesinin mağazalarından aldığı eski eşyaları çöpe atmasını istemeyen IKEA, herkesi bireysel atıklarını azaltmaya davet ettiği bir reklam filmi hazırladı.

IKEA tarafından gerçekleştirilen anketlere göre, her geçen gün daha fazla sayıda tüketici sahip olduğu eşyaların fazlalığından yakınıyor ve tüketiciler, bu eşyalardan -arkalarında asgari düzeyde çöp bırakarak- kurtulmak istiyorlar. Bu veriden hareketle gerçekleştirdiği inisiyatif kapsamında IKEA, mağazalarından yapılan alışverişlerde daha önce IKEA’dan satın alınan eşyaları belirli bir bedel karşılığında geri kabul ederek, 2030 yılına kadar tüm mağazalarında döngüsel ekonomi modeline geçeceğini duyurdu.

“Döngüsel ekonomiye doğru ilerlemek için yeni yollar bulmamız gerekiyor” diyor IKEA İsveç Ürün Konsept Sorumlusu Anna Granath: “İsrafla savaşmak için yeni çözümler bulmak zorundayız. Bu, daha yeşil ve sağlıklı bir gezegen için oluşturulması gereken bir model olmanın yanı sıra bir zihniyet meselesi. Ve IKEA bu zihniyete yüzde 100 katılıyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA Kanada
  • Reklam Ajansı: Rethink
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.