IPRA 2008 başkanı belli oldu

Uluslararası Halkla İlişkiler Kuruluşu IPRA başkan olarak ...

29.01.2008 - 16:02 | MediaCat

Uluslararası Halkla İlişkiler Kuruluşu IPRA, Robert W. Grupp’u başkan olarak atadı. Grupp, uluslararası kurumsal iletişimde özel uzmanlık başta olmak üzere IPRA’ya, otuz yıllık halkla ilişkiler deneyimini taşıyor. IPRA, 100 ülkeden yaklaşık 1,100 halkla ilişkiler yöneticisinin katılımından oluşan uluslararası bir kuruluş ve Türkiyeden Betul Mardin ve Ceyda Aydede IPRA Başkanlığı görevini daha önceki yıllarda yürüttüler.

IPRA’nın Başkanı olarak Grupp’un görevi organizasyonun küresel ağını genişletmek ve halkla ilişkileri, hem istikrarlı hem de gelişen pazarlarda uzmanlaşmış bir iş kolu haline getirmek yönünde olacak. Halkla ilişkiler eğitimi, etiği, şeffaflığı ve halkla ilişkilerin değerinin şirket ve organizasyonlarca anlaşılması IPRA’nın ana hedeflerini oluşturuyor.

New York’ta yapılan Başkanlık töreninde yüzün üzerinde halkla ilişkiler yöneticisinin katıldığı konuşmasında Grupp, liderlik önceliklerinin; üyelerle iletişimi geliştirme, halkla ilişkiler mesleğini halka tanıtma, uluslararası üye alımı ve üyeliğin devam ettirilmesi ve halkla ilişkiler iş kolunda entellektüel birikimiyle öncü olma gibi unsurlar olduğunu söyledi. Kuruluş Grupp’un başkanlığı döneminde iki önemli organizasyona imza atacak. Bunlardan birincisi, 9-10 Haziran 2008’de Londra’da gerçekleşecek olan IPRA Zirvesi (www.iprasummit.org). İkincisi ise, 13-15 Kasım’da Beijing’de gerçekleşecek olan IPRA 2008 Dünya Kongresi (IPRA 2008 Public Relations World Congress) (www.ipraworldcongress.com).

IPRA Başkanı Grupp, Çin Uluslararası Halkla İlişkiler Kuruluşu Başkanı ve eski Birleşik Devletler’in Çin Büyükelçisi Li Daoyu ile beraber kongreye eş başkanlık yapacak. Üç yılda bir düzenlenen kongreye 50’nin üzerinde ülkeden 800 kişinin, uluslararası halkla ilişkiler sorunlarını tartışmak için katılması bekleniyor. Konferansa katılabilmek için www.ipraworldcongress.org’dan kayıt yaptırmak mümkün.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.