MediaCat

İnternette patron: ‘tüketici’

Brüksel’de düzenlenen İnteraktif Reklam Bürosu (IAB) Avrupa Kongresi’nden çıkan kilit mesaj, ‘internette patron, tüketicidir’ oldu. Avrupa’da yapılan araştırmalarda internet reklam pazarının giderek büyüdüğü de ortaya çıktı.

İnternette patron: ‘tüketici’

Avrupa’da internet reklamı yüzde 39 büyüdü. Avrupa’da yapılan araştırmalarda internet reklam pazarının giderek büyüdüğü ortaya çıktı. Bu araştırmaya göre online reklam gelirleri 2006’da yüzde 39’u buldu.

EUObserver’e göre, Brüksel’de düzenlenen İnteraktif Reklam Bürosu (IAB) Avrupa Kongresi’nden çıkan “kilit mesaj”, “internette patron, tüketici” oldu. İlk dijital marketing kongresi olma özelliğine sahip olan toplantıda reklamcılığın değişmekte olduğu da vurgulandı. Brüksel’deki toplantı gerçekleşirken online reklam gelirlerinin 2006 yılında yüzde 30’lük bir artışla 6.9 milyar dolara yükseldiğini gösteren reklamlar da yayınlandı.

En büyük pay İngiltere’nin
Avrupa’da online reklam pastasında en büyük pay İngiltere’ye ait bulunuyor. 13 Avrupa ülkesini kapsayan bir araştırma, İngiltere’nin online reklam pastasındaki payının yüzde 39’u bulduğunu gösterdi. Aynı araştırma, internetin reklam harcamalarındaki payının üç Avrupa ülkesi, İngiltere, Hollanda ve Danimarka’da yüzde 10’unu geçtiğini de ortaya koydu.

Bu arada, piyasa araştırma şirketi Forrester’in üst düzey bir yetkilisi, “Tüketiciler, artık reklamcıları veya medyayı dinlemiyorlar” dedi ve tüketicilerin yüzde 40’ının diğer online tüketicilerine güvendiğini gösteren araştırmaların sonuçlarına dikkat çekti. Tüketicilerin internette yazdıklarının taşıdığı ağırlığa işaret eden Forrester yetkilisi, İtalya’daki bir otel sahibinin, bir müşterinin oteli konusunda internette yazdığı olumsuz bir nota yanıt vermeye izin verilmesini sağlamak için yasal işlemlerde binlerce euro harcamak zorunda kaldığını anlattı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.