İnternet üzerinden telgraf çekilebilecek

İnternet ve e-posta kullanımının artmasıyla birlikte unutulmaya yüz tutan ve neredeyse mazi olan telgraf...

27.05.2008 - 12:00 | MediaCat

İnternet ve e-posta kullanımının artmasıyla birlikte unutulmaya yüz tutan ve neredeyse mazi olan telgraf hizmeti, PTT Genel Müdürlüğü’nce ‘Telgraf çekmek hiç bu kadar kolay ve renkli olmamıştı’ sloganıyla yeniden canlandırılıyor.

Hayata geçirilen ‘e-Telgraf’ projesiyle ‘www.ptt.gov.tr’ adresine girenler sevenlerine buradan telgraf yollayabilecek. Yetkililer bu projenin telgraf kullanımını tekrar canlandıracağını belirtiyor. Siteyi ‘tık’layıp sevdiklerinize telgrafla sürpriz yapma işlemi ortalama 3 dakika sürüyor. Telgraflar için 10 hazır şablonun bulunduğu ve göndericinin bunlardan birini tercih ettiği sitede, telgrafa arzu edilmesi durumunda fotoğraf da basılabilecek. Ücretlendirme ise telefon aboneliğine yansıtılacak. PTT Mersin Başmüdürü Abdullah Yüksel, proje ile telgraf kullanımının tekrar canlandırılacağını tahmin ettiklerini kaydetti. İnternet üzerinden telgraf yollama işleminin 2 aşamadan oluştuğunu anlatan Yüksel, sistemin işleyişi hakkında şu bilgiyi verdi:

“Birinci aşamada, e-Telgraf linki ile ulaşılan formda istenilen bilgiler doldurulduktan sonra ön kayıt butonu ile ikinci sayfaya geçiliyor. Bu sayfada ilk sayfada girilen bilgiler bulunuyor. Kullanıcı son kontrolleri yaptıktan sonra hata varsa geri dön butonu ile geri dönerek yanlış olan alanı düzelterek tekrar kontrol sayfasına geçiyor ve bilgilerin doğruluğu sağlandıktan sonra kayıt işlemi tamamlanıyor. Kayıt işlemi sonucunda telgrafınız için 6 karakterden oluşan telgraf kodu verilir. Telgrafınıza ait olan kodu bir yere kaydederseniz daha sonra telgraf hakkında bilgi alabilmeniz için gerekli olacaktır. İkinci aşamada ise, ön kayıtta vermiş olunan telefon numarası telgraf memuru tarafından aranarak telgrafınızın onaylanmasını sağlayacaktır.”

Kaynak:Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.