“İnternet sitelerini korumaya çalışırken gazeteler yara alıyor”

Medyatava Kurucu Ortağı Ömer Özgüner gazetelerin yayımladığı bildiri için ne dedi?

01.10.2012 - 12:45 | MediaCat

20 gazetenin ortak yayımladığı ve 1 Ekim 2012, yani bugün itibarıyla işleme tabi tutacakları bildiri internet üzerinden yayın yapan pek çok haber sitesini de bağlıyor. Bu siteler arasında kuşkusuz en çok okunanlardan biri Medyatava. 

Medyatava Kurucu Ortağı Ömer Özgüner, gazetelerin, yayımladıkları bildiri konusunda haklı olduğunu söylüyor. Hiçbir gazetenin kes-yapıştır yapıp başka mecraları beslemek zorunda olmadığını belirten Özgüner artık gazeteleri kaynak göstermenin yeterli olmadığı kanısında.

Özgüner sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Medyatava olarak biz uzun süredir haberlerin bir bölümünü kendi sitemize girip, kaynak gazetenin sitesinin linkini veriyoruz. Dünyada da bu böyle yapılıyor.”

“Radyo ve TV’de gazete okunmadı diye gazetelerin tirajı artmaz”

“Radyo ve televizyona gelince bu talebi gerçekçi bulmuyorum. Gazetelerin radyo ve televizyonlarda konuşulması en basit anlamıyla bir reklamdır. Sorun bazı programların bunu istismar etmesi. Çözüm sadece manşetleri verip okuyucuyu gazeteye yönlendirmek. Televizyon ya da radyoda gazete okumak Türkiye’nin buluşu değil.  Bu mecralarda gazete okunmadı diye gazetelerin tirajı artmaz. Tersine gazetelerin dolaşımda olması özellikle küçük gazeteler için bir şans. İnternet sitelerini korumaya çalışırken gazeteler yara alıyor. Bu haksızlık.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.