İnternet bağımlıları buraya

Telekomünikasyon şirketi Telia'dan bir garip önerme: "İnternet bağımlsıyız ve bazen bu, gerçek hayatı yaşamaktan daha iyi."

14.03.2017 - 08:20 | Sultan Öncü Arslanoğlu

İnternet bağımlıları buraya

İsveç’in önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Telia, yeni reklam kampanyasıyla internet bağımlılığınıın had safhaya ulaştığı, hayatı ıskaladığımız anlarda suçluluk duygusunu “hafifletmek” için bir garip önermeyle karşımıza çıkıyor.

Özel anlarımızın sosyal medyada yarattığı büyülü atmosfer ve beğenilmenin yaşattığı his, internetin hayatımızdaki önemini ifade etmeye yeter durumda. Telia da kampanyasıyla güçlü internet altyapısıyla bu anları daha da iyileştirdiğinin mesajını veriyor.

Kedilerin gerçek hayattan çok internette daha eğlenceli gelmesi ya da kişiye kendi eşlerinden çok internetteki kişilerin daha çekici gelmesi gibi önermelerin konu edinildiği reklam filmleriyle internetteki hayatın gerçek hayattan daha eğlenceli olduğu anlatılıyor.

Akıllı telefon bağımlılığının bir hastalık olarak benimsenmesine karşın Telia, bunun kötü bir şey olmadığını savunarak reklam filmiyle insanlara rahat bir nefes aldırmayı amaçlıyor: “Evet, internet bağımlısıyız ve bazen bu, gerçek hayatı yaşamaktan daha iyi.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Telia
  • Reklam Ajansı: Forsman & Bodenfors
  • Prodüksiyon Şirketi: Blink
Kaynak: Creativity Online