Intel Turkiye’ye yeni genel müdür

Intel Türkiye’de Genel Müdürlük görevini 1 Şubat’tan itibaren

19.02.2008 - 09:41 | MediaCat

Intel Türkiye’de Genel Müdürlük görevini 1 Şubat’tan itibaren Çiğdem Ertem’in devralacağı duyuruldu. Intel Türkiye diğer yandan bölgeye yönetici ihraç etmeye de devam ediyor.

Intel Türkiye, Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Ertem’in 1 Şubat tarihinden itibaren geçerlilik kazanan atamayla Intel Türkiye Genel Müdürü olarak görevlendirildiğini duyurdu. Intel Türkiye’den yapılan açıklamada, Genel Müdürlük görevini üç yıldır sürdüren Ege Ertem’in de Intel’in uluslararası organizasyonuna atanarak Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Satış Müdürü olarak görevine Intel devam edeceği belirtildi.

Intel Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Çiğdem Ertem atama konusunda şunları söyledi: “Üyesi olmaktan her zaman mutluluk ve gurur duyduğum Intel Türkiye ailesinde, yeni bir görevi üstlenmenin heyecanı içindeyim. Başarısının sırrı ekip ruhunu hayata mükemmel biçimde geçirebilmekte yatan Intel Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin dijital dönüşümünü mümkün kılmak için çalışmayı sürdürecek.”

Ege Ertem konu hakkındaki görüşlerini “Bayrağı bugüne kadarki çalışmalarıyla Intel Türkiye’nin gelişmesine ve ‘Türkiye’nin hayallerini bilişimle gerçekleştirme’ vizyonu doğrultusunda yürüttüğü çabalara büyük katkılar sağlayan Çiğdem Ertem’e devretmekten mutluluk duyuyorum. Önceki görevinde harika işler başaran Çiğdem Hanım’ın, Intel Türkiye’nin başarısını daha da ileriye taşıyacağından eminim.” sözleriyle dile getirirdi.

Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Direktörü Ayşegül İldeniz de “Gücünü çalışanlarından alan Intel Türkiye ofisi, yaratıcı yaklaşımı ve geliştirdiği projelerle Intel genelinde çok sayıda başarı öyküsüne imza atıyor. Çiğdem Ertem bugüne kadar taşıdığı pozisyonda Türkiye’nin bilişimle gelişimi, ülkemizde bilgisayar kullanımının artırılması ve özellikle halkımızın bilgisayara erişiminin sağlanması konusunda gerek sektör gerekse hükümet işbirlikleri sağlayarak büyük başarılar gerçekleştirdi. Bayrağı Çiğdem Ertem arkadaşımızın devralmasından ve Türkiye ofisinin Intel’in uluslararası organizasyonuna yeni bir yönetici daha ihraç etmesinden gurur ve mutluluk duyuyorum.” dedi.

Çiğdem Ertem iş hayatına, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı’nda sistem analisti olarak başladı. Bilkent Üniversitesi’nde İş İdaresi yüksek lisansını tamamlayan Çiğdem Ertem, aralarında Aselsan ve Meteksan’ın da bulunduğu endüstrinin önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. En son Siemens Business Services firmasında Kamu Sektöründen Sorumlu Direktör olarak çalıştıktan sonra, 2004 yılı sonunda Intel Türkiye’de İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu süre içerisinde Türkiye’de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı.

Öğrenciliği döneminde profesyonel olarak basketbol oynayan Çiğdem Ertem, bir sakatlık nedeniyle sporu bırakıncaya kadar Milli Takım’da görev aldı. Çiğdem Ertem’in basketbol kariyerinde Akdeniz Oyunları’nda Gümüş Madalya ve art arda iki yıl Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi Şampiyonu unvanları yer alıyor. Evli olan Çiğdem Ertem’in üç çocuğu bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.