MediaCat

Instagram’a yeni özellik

Platform, Yayın Kanalları (Broadcast Channels) ile içerik oluşturucular ile takipçileri arasındaki bağları sıkılaştırmayı hedefliyor.

Instagram’a yeni özellik

Instagram, içerik oluşturucuların takipçileriyle geniş ölçekte daha etkili iletişim kurmalarını sağlayacak yeni özelliği Yayın Kanalları’nı tanıttı.

Detayları oluşturduğu “Meta Channel” ile paylaşan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Yayın Kanalları’nı içerik oluşturucuların tüm takipçilerini davet edebilecekleri ve kanalın bağlamıyla ilgili olanlarla etkileşime geçebilecekleri herkese açık, bire-çok bir mesajlaşma aracı olarak tanımladı.

Şu an bir grup ABD’li içerik üreticisiyle test edilen kanal yapısı; metin, fotoğraf, video, sesli notlar ve anketlerin paylaşımına olanak sağlıyor. Takipçiler, anketlere katılım ve emojiler yoluyla paylaşılanlara tepki verebiliyor.

Test aşamasına dahil edilen içerik oluşturucuları arasında; Austin Sprinz, Chloe Kim, David Allen, FaZe Rug, Flau’jae Johnson, Gilbert Burns, Josh Richards, Karen Cheng, Katie Feeney, Lonnie IIV, Mackenzie Dern, Mikaela Shiffrin, Tank Sinatra ve Valkyrae gibi isimler yer alıyor.

Zuckerberg’ün açıklamasına göre, Yayın Kanalları ilerleyen dönemde Facebook ve Messenger’da da devreye alınacak. Daha fazla içerik üreticisine sunulması planlanan özelliğe zamanla ihtiyaca bağlı yeni güncellemeler de gelecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.